Різдво переносити не будуть, — УПЦ КП

Різдво переносити не будуть, — УПЦ КП - today.ua
Фото:unian.net
Loading...

Російські ЗМІ поширюють низку чергових фейків про Україну. Цього разу “мас-медіа” РФ заявили про те, що в Україні нібито буде діяти новий стиль церковного календаря єдиної Помісної Української Православної Церкви. При цьому російські ЗМІ поширювали таку інформацію, не наводячи жодних доказів та посилань, повідомляє речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій Зоря в своєму Facebook.

“Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні. Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів”, — наголосив Зоря.

Він зауважив, що раніше низка прикладів адміністративного впровадження нового стилю призводила до суперечок і навіть розколів в Церквах, що тривають вже протягом багатьох десятків років.

У зв’язку з цим Зоря офіційно повідомив, що на тлі надання УПЦ КП Томосу та на тлі об‘єднання, питання переходу на новий календар не порушується і не розглядається.

“Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося”, — наголосив він.

Він також висловив впевненість, що подібна дезінформація навмисно поширюється з боку Росії.

“Поширення інформації про нібито впровадження у зв‘язку з наданням Томосу “нового стилю” — є лише інформаційною провокацією з московським корінням”, — запевнив він.

Архієпископ також нагадав, що минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, тому всі, хто бажають святкувати цього дня Різдво згідно власним переконанням, мають право і можливість робити це, але питання надання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов‘язане.

Нагадаємо, раніше впливовий архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов’я, архієпископ Тельміський Іов (Геча) повідомив, що нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію російської церкви над українським єпископатом.

Модель Playboy порадила Заворотнюк не сподіватися на допомогу лікарів
Анастасія Заворотнюк, про страшну хворобу якої вже півроку ходять різні чутки, може перемогти свою недугу. Однак вона не повинна сподіватися лише на медицину. Таку пораду...
Гороскоп на 18 лютого від Павла Глоби: у Овнів можливі проблеми з грошима, а Терезам потрібно бути рішучими
Гороскоп на вівторок, 19 лютого 2020 року, обіцяє всім дуже непростий день. Втім, він може виявитися не складним, якщо відмовитися у цей день від необдуманого...
Полякова “запалила” не лише своїми піснями, але й фігурою в купальнику
Оля Полякова, яка нещодавно повернулася з відпочинку, продовжує ностальгувати за своїми нетривалими зимовим канікулами і потихеньку публікує у своєму Instagram знімки з узбережжя. Так, на...
Співачка MARUV потрапила в поліцейський відділок – дожилася зірка
MARUV, яка місяць тому стала жертвою пограбування, довелося сьогодні відвідати поліцейську ділянку. Анну Корсун (так звуть зірку по-справжньому) запросили в Шевченківське управління поліції для упізнання....
Брежнєва перекваліфікувалася на танцівницю – “коту подобається”
Віра Брежнєва вирішила змінити кваліфікацію на танцівницю. Принаймні – на деякий час. Справа в тому, що вона увійшла до складу журі нового танцювального шоу "Dance...