РФ планує вторгнення в Україну – Генштаб

1002
РФ планує вторгнення в Україну - Генштаб - today.ua

Росія завершує формування ударних з’єднань на кордоні з Україною для можливого вторгнення, а також готує ряд диверсій на передовій і в тилу. Про це заявив керівник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко на зустрічі з представниками військово-дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні.

На його думку, існує загроза за трьома з чотирьох напрямків: північ, схід і південь. Він наголосив, що українським Збройним силам “є ким і чим зупиняти російські танки і літаки”.

“Російська сторона завершує формування на кордоні України ударних з’єднань, які разом з частинами спецпризначення за задумом кремлівських стратегів складуть основу сил вторгнення”, – сказав Муженко.

Начальник Генштабу додав, що не виключає ряд диверсій на передовій напередодні виборів президента України.

“Період так званої передвиборної турбулентності, в який увійшла наша країна, використовується РФ для проведення комплексу спецоперацій для підриву оборонного потенціалу України.Ми відстежуємо значну активізацію противника в інформаційному просторі, де шляхом серії інформаційних і психологічних операцій він намагається впливати на особовий склад. Також паралельно з цим ми не виключаємо проведення ряду актів прямої дії в формі диверсій і саботажу поблизу передової і в глибокому тилу”, – стверджує Муженко.

Разом з тим, очільник Генштабу зазначив, що українські військові вживають необхідних заходів щодо запобігання подібних сценаріїв. Передбачається доукомплектування військ легкоброньованою автомобільною та оновлення парку вантажної техніки, збільшення чисельності вітчизняних БПЛА в розвідувальних і артилерійських підрозділах.

“За умови виконання держоборонзамовлення 2019 роки ми в два рази збільшимо склад нової техніки в порівнянні з попередніми роками. Йдеться, перш за все, про оновлення і прийняття на озброєння комплексів протиракетної оборони і модернізованих ракет до них, укомплектуванні вітчизняними протитанковими комплексами Сухопутних військ, десантно -штурмових військ і морської піхоти “, – розповів керівник Генштабу.

Раніше у Генштабі РФ заявили, що Пентагон приступив до розробки нової стратегії ведення військових дій проти Росії під назвою “Троянський кінь”.