Новий законопроект про соцдопомогу ліквідує “зрівнялівку” пільг, – Рева

2045
Новий законопроект про соцдопомогу ліквідує "зрівнялівку" пільг, - Рева - today.ua

Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував новий законопроект, який об’єднає всі діючі норми про підрахунок та виплату соціальної допомоги громадянам від держави. Згідно з проектом, розмір соціальної допомоги буде визначатися, виходячи з доходів осіб, тобто, для кожного українця розмір пільги, субсидії та іншої допомоги буде різним.

Таким чином, соцвиплати прив’яжуть до реальних доходів громадян, і “зрівнялівка” пільг в Україні буде повністю ліквідована. За словами міністра, соціальну допомогу будуть отримувати лише ті громадяни, які її потребують, і в тому розмірі, який їм необхідний для забезпечення базових потреб.

“Є різні види допомоги, яка виплачується не за принципом, потребують її люди чи ні, а тому, що у них той чи інший соціальний статус. Є категорії, де дуже багато бідних людей, але не можна забувати, що не всі з них мають однаковий достаток. Головна ідея допомоги людям — вона повинна виходити не з того, який у них статус, а з доходів. Соціальна категорія це не ключове: інвалід це чи чорнобилець — неважливо, головне — матеріальний стан людини”, — зазначив міністр.

Також глава Мінсоцполітики анонсував зміни в законодавстві, які передбачають зняття необхідності оформлення пільг. Державні відомства при отриманні інформації про особу, що має право на пільгу, самі будуть зв’язуватися один з одним і, таким чином, пільги почнуть нараховуватися автоматично. Окремо у законі будуть введені коефіцієнти збільшення допомоги від держави при зміні доходів особи або статусу.

“Допомогу можна буде отримати одразу, а не збирати стоси документів. Зараз вони різні: щоб отримати статус матері одиночки, малозабезпеченої сім’ї, дитини-інваліда, тощо. Природно, різні категорії можуть мати різні потреби, тому потрібно передбачити певні коефіцієнти збільшення цієї допомоги. Низький дохід буде розраховуватися, виходячи із закону про прожитковий мінімум. Ці критерії розроблені давно, але треба їх звести докупи, спростити систему”, – додав Рева.

Раніше кандидат у президенти Олександр Вілкул заявив, що монетизація субсидій та пільг — це чергове шахрайство і обкрадання людей.

Today.ua повідомляв, що в Україні хочуть уніфікувати всі види державної допомоги.