Рада ухвалила законопроект про розмінування територій

43
Рада ухвалила законопроект про розмінування територій - today.ua

Народні депутати Верховної Ради прийняли в другому читанні і в цілому законопроект про протимінну діяльность в Україні. Проект закону №9080-1 підтримали 242 депутата.

Згідно з документом, що опублікований на сайті українського парламенту, буде визначено перелік об’єктів і суб’єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, основи діяльності, вимоги до відповідних фахівців і джерела фінансування цієї діяльності.

Передбачається також, яким чином буде визначаться статус територій, які потребують розмінування. Так, забрудненими вибухонебезпечними предметами вважаються території, на яких велася війна, відбувався військовий конфлікт, проводилися АТО і ООС в Донбасі, а також тимчасово окуповані території.

Крім того, Кабінет міністрів буде змінювати статус території із забрудненої на безпечну. Також в Україні повинні створити національний орган з питань протимінної діяльності, що повинен буде координувати проведення відповідних заходів.

У складі цього органу повинна буде діяти комісія з питань акредитації та моніторингу. Вона буде розглядати заявки на акредитацію операторів протимінної діяльності, проводити акредитацію суб’єктів господарювання та неприбуткових підприємств, установ і організацій, приймати рішення про видачу або відмову у відповідному свідоцтві.

Також в Україні повинен з’явиться центр протимінних операцій, що стане центральним органом виконавчої влади. Його діяльність буде координуватися національним органом з протимінної діяльності. Основним його завданням буде реалізація державної політики в сфері протимінної діяльності.

Нагадаємо, також сьогодні Рада підтримала закон, що майже вдвічі збільшує морську акваторію України.

загрузка...