Путін вперше висловився про створення ПЦУ

3601
Путін вперше висловився про створення ПЦУ - today.ua
фото: rbc.ru

Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що головною метою створення Православної церкви України є поділ народів Росії та України.

“15 грудня 2018 року українське керівництво, яке активно підтримують США і Константинопольський патріархат, провело так званий Об’єднавчий собор. На ньому було проголошено створення Православної церкви України, і 6 січня 2019 року патріарх Варфоломій підписав Томос про її автокефалію”, – сказав Путін.

Російський президент вважає, що таким чином була зроблена “спроба легалізувати під юрисдикцією Стамбула наявні на Україні розкольницькі громади, що є грубим порушенням православних канонів”.

“…Нова церковна структура є виключно політичним, світським проектом. ЇЇ головна мета – розділити народи Росії та України, посіяти не тільки національну, але і релігійну ворожнечу”, – заявив Путін.

Він також додав, що у Києві вже заявили про “остаточне здобуття незалежності від Москви”.

На його переконання, “ні про яке духовне життя тут мова не йде – ми маємо справу з небезпечним і безвідповідальним політиканством”.

Путін стверджує, що “священиків і мирян Української православної церкви (УПЦ МП) переслідують, відбирають у них храми та монастирі, а саму церкву намагаються позбавити її законного найменування, що посилює напругу і веде до ще більшого розбрату в українському суспільстві”.

За словами глави РФ, “спроби насильно загнати віруючих до чужого храму загрожують серйозними наслідками”, але українське керівництво “готове жертвувати міжконфесійною згодою в країні заради того, щоб провести передвиборчу кампанію чинного президента України”.

Путін також підкреслив, що “Росія не планує втручатися у церковні процеси, тим більше на території сусідньої суверенної держави”.

Нагадаємо, у Сербії затримали зловмисника, якого підозрюють у підготовці теракту під час візиту президента Росії Володимира Путіна до Сербії.

Раніше у Росії розповіли, на що готовий Путін заради визнання Криму “російським”.

загрузка...