Президент РФ Володимир Путін почав призначати губернаторами своїх 20–30-річних охоронців. Про це розповів адвокат Марк Фейгін в інтерв'ю українському інтернет-виданню.
На питання журналіста щодо того, як в Росії змінився режим за останні 5 років, Фейгін зазначив, що він став ще жорсткішим.
"Закручують гайки. Залишився один крок до масових репресій. Путінізм – авторитарна персоналістська система на зразок класичної фашистської. Якщо раніше це була корпоративна диктатура, то зараз олігархи підпорядковані владі. Путін призначає олігархів, а не вони контролюють владу, як раніше", - сказав адвокат.
При цьому він наголосив, що слабке місце "путінізму" - внутрішні проблеми режиму, які є важливішими за зовнішній тиск.
"Населення бідніє. Влада більше тисне. Кількість грошей зменшується. Велику частину тих, хто був владою, Путін викинув. Врешті, ображені та знедолені можуть одного дня повстати. Подібні причини були 1917 року, коли Російська імперія вела війну і розпалася внаслідок військового перевороту. Путін почав зміну еліти навколо себе. Він її оновлює й омолоджує, заміщає кадри. Губернаторами стають його 20–30-річні охоронці. Це спричиняє великі тертя у кремлівській верхівці", - сказав Фейгін.
При цьому, за його словами, після смерті Путіна є вірогідність, що тоталітарного режиму в Росії більше не буде.
"Коли не стане Путіна, втримувати разом цей простір не буде кому й не буде чим. Персоналістська тоталітарна система не життєздатна, коли зникає особа, на якій все тримається. Конфлікт може початися ще до смерті, якщо старий Путін буде не в змозі приймати рішення. Та глава Кремля може правити ще 20–30 років. У нього міцне здоров'я", - додав він.
Нагадаємо, раніше глава Офісу президента України Андрій Богдан, коментуючи телефонні розмови Зеленського з Путіним, зазначив, що "є надія на закінчення війни".