Путін на параді в Москві назвав Київ “російською столицею”

316
Путін на параді в Москві назвав Київ "російською столицею" - today.ua

На параді в Москві на честь Дня Перемоги президент Росії Володимир Путін виступив з промовою, в якій назвав Київ “стародавньою російською столицею”. Про це повідомляють російські ЗМІ.

“Перемога здобувалася відвагою учасників оборони давніх російських столиць – Києва і Новгорода Великого, безстрашністю захисників Смоленська, Одеси, Севастополя, безмежної стійкістю жителів блокадного Ленінграда”, – заявив російський президент.

За його словами, подвиг ветеранів з різних країн “неможливо розділити”. Також, на думку російського президента, “у ряді держав свідомо спотворюють події війни, зводять в кумири тих, хто, забувши про честь і людську гідність, служив нацистам, безсоромно брешуть своїм дітям, зраджують своїх предків”.

У Москві сьогодні проходить парад до Дня Перемоги, під час якого планують показати російські танки Т-14 “Армата”, зенітні ракетні системи С-400, ракетні комплекси “Ярс”, бойові машини підтримки танків “Термінатор” та іншу техніку.

Повітряна частина параду була скасована через несприятливі погодні умови. Під час параду відбулася перша офіційна поява на публіці військових автомобілів-кабріолетів Аurus. Саме на цих автомобілях проїхали командувач парадом головком сухопутних військ Олег Салюк і приймаючий парад міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Всього в параді на Червоній площі взяло участь більше 13 тисяч людей і 132 одиниці техніки.

Нагадаємо, новообраний президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем перемоги, зазначивши, що “війна торкнулася кожної української родини, а внесок українців у перемогу – величезний”.

Раніше повідомлялося, що 8 травня в Україні відзначили День пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

загрузка...