Today.ua

Плутанина з коефіцієнтами: пенсіонери бояться втратити до півтори тисячі гривень

Через постійні зміни в законодавстві щодо нарахування і перерахунку пенсій, громадяни України в результаті бояться втратити від декількох сотень до півтори тисячі гривень.

Про це повідомляють ЗМІ.

Пенсіонери прямо просять чиновників роз'яснити ситуацію з виплатами.

Так, один з громадян розповів, що вийшов на пенсію два роки тому. Тоді його розрахунки провели з коефіцієнтом 1,35, але після пенсійної реформи 2017 року знизили до 1. Він поставив два питання заступнику директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галині Мастюгіній на прямій телефонній лінії: "Наскільки правомірно відбулося падіння пенсійного коефіцієнта? Чому йому не підвищили пенсію, хоча обіцяли зробити це, після того, як він пропрацює ще два роки?".

 

"До 1 жовтня 2017 року ціна одного року страхового стажу обчислювалася за коефіцієнтом 1,35. А з 1 жовтня стала дорівнювати 1%. І що сталося? Оскільки ви вийшли на пенсію в 2017 році, зарплату для призначення пенсії вам взяли 3764,40 грн. При цьому вартість одного року стажу зменшилася до 1. Так вийшло, що з 1 жовтня 2017-го розмір вашої пенсії, обчисленої за новою формулою, зменшився. У когось він зменшився на 1500 грн, у когось - на 800, 700 грн - по-різному", - відреагувала чиновниця.

Як з'ясувалося також під час відповіді, сума 3764,40 грн - це розмір підвищеної середньої зарплатні.  Є люди, кому застосували коефіцієнт 1 і їх пенсія навіть зросла. Мова про тих пенсіонерів, розрахунки кому раніше проводилися, виходячи з показника середньої зарплатні в 1197,91 грн.

При цьому, за словами чиновниці, щоб уникнути зменшення виплати пенсіонеру, йому встановили доплату. І поки ця доплата не зникне в результаті перерахунків, розмір пенсії чоловіка не зміниться. З кожним наступним перерахунком різниця з мінусової позначки повинна наближатися до нульової.

 

"І тоді ви будете в плюсі ​​та спостерігатимите підвищення. Така ситуація зараз виникла з пенсіями, призначеними у 2016, 2017 і частково 2015 році", - додала Галина Мастюгіна.

Чиновниця порадила в ситуації, що склалася чекати, в тому числі коли відбудеться підвищення пенсійних виплат.

Нагадаємо, якщо вам не вистачає необхідного страхового стажу для отримання пенсії, не впадайте у відчай. Головне - добре вивчити законодавство України, яке надає альтернативу на цей випадок. Варіант наближення до вирішення проблеми - тимчасова державна соціальна допомога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ