Процедура “виживання” з робочого місця стане простіше: Зеленський кардинально змінить Трудовий кодекс

883
Процедура "виживання" з робочого місця стане простіше: Зеленський кардинально змінить Трудовий кодекс - today.ua
Loading...

Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що  діючий Трудовий кодекс “безнадійно застарів”. Тому команда Зеленського вирішила кардинально змінити Кодекс законів про працю. Правда, що саме фракція "Слуга народу" хоче змінити в Трудовому кодексі, поки не відомо, але оновлений закон вже прозвали “трудовою конституцією”.

За попередньою інформацією, у Зеленського хочуть змінити правила звільнення співробітників. А точніше, планується дозволити роботодавцям звільняти співробітників під час декрету, відпустки або лікарняного, що на сьогоднішній день повністю заборонено.

Новий Трудовий кодекс, на думку експертів, ще більше ускладнить ситуацію найманих працівників. Якщо "Слуга народу" перепише КЗПП, то процедура "виживання" українців з робочого місця для великих компаній стане ще простіше.

В корективах до Трудового кодексу зазначається, що обідня перерва може бути в будь-який час, віддалену роботу буде узаконено, а фрілансери отримають статус працевлаштованих.

Також у Трудовому кодексі є пункт щодо збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин. Як повідомляють експерти, таке збільшення повинне здійснюватися з письмової згоди працівника. І повинно бути не більше 150 чи 170 робочих годин на рік. Переваги збільшення тривалості робочого дня полягають в тому, що при цьому повинна бути відповідна реального часу роботи оплата.

Нагадаємо, в Україні вже в 2020 році очікується черговий перерахунок середніх зарплат, які, як правило, збільшуються приблизно на 20 відсотків.

“Не інвестує ні копійки”: СЕО Lifecell “наїхав” на Київстар
СЕО Lifecell Ісмет Язиджи заявив, що мобільний оператор “Київстар” не інвестував жодної копійки у впровадження мобільного інтернету в сільскій місцевості. Про це СЕО Lifecell сказав...
Запорізький автомобільний завод буде випускати кросовери
Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) може почати випускати кросовери Renault Arkana. Про це повідомляється на сторінці спільноти “Українські автомобілі” в Facebook. Як передає Autonews.ua, відповідний допис...
Xiaomi презентувала універсальну зарядку для всіх пристроїв: особливості та ціна
Китайська компанія Xiaomi анонсувала випуск універсального зарядного пристрою “3 в 1” для різних ґаджетів. Окрім функцій блока живлення потужністю 18 Вт новинка  отримала вбудований PowerBank...
“Зимові” субсидії: кому з українців потрібно заново подавати документи
З 1 жовтня українцям почали призначати й нараховувати так звані “зимові” субсидії. У правилах нарахування субсидій на опалювальний сезон 2019-2020 рр. практично нічого не змінилося,...