Today.ua

Прописка за новими правилами: що змінилося для українців

В Україні вводяться нові правила прописки, які ускладнюють процес достовірного підтвердження місця проживання. Зараз, щоб отримати прописку, громадянам необхідно прийти до органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) разом з власником житла, якщо у людини, яка бажає зареєструватися, немає документа на право проживання. За новими правилами, будь-який українець зможе подати заяву на реєстрацію в конкретній квартирі, не отримуючи згоди її власника.

"Реєстрація відбувається не в квартирі, а за її адресою. Згода власника житлоплощі при цьому не обов'язкова. Проживаєш – можеш реєструватися. Власник дає згоду на проживання. Це інші правові відносини і до реєстрації відношення не мають. Реєстрація буде потрібна для того, щоб був облік населення, як це давно є світовою практикою, а не для того, щоб вирішити майнове і житлове право", — говорять експерти.

Нова реєстрація базується на довірі і нагадує цим американський аналог – людина просто говорить, де проживає, і підтверджує це лише заявою, яку можна буде подавати в органі реєстрації або ЦНАП, онлайн або відправити поштою.

Стверджується, що чинний механізм обліку населення в Україні призводить до накопичення у реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка на 30%, а щодо дітей — до 63% не є достовірною. Громадянам простіше віддати перевагу проживанню без оформлення реєстрації або реєструватися не за місцем проживання.

Раніше повідомлялося, що в Україні вводиться автоматичний арешт рахунків боржників за аліментами. На сьогоднішній день відкрито 100 тисяч виконавчих проваджень по аліментах, виплата яких не здійснюється через відсутність у боржника постійної роботи або майна. Для вирішення цієї проблеми Міністерство юстиції України та Державна служба зайнятості планують підписати Меморандум про співпрацю з метою працевлаштування осіб, які мають борги по виплаті аліментів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ