Професія сьогодення та майбутнього - меблевик

Автор: Олексій Скубій

Серед сотень професій, які людству потрібні для його повноцінної життєдіяльності, є так звані престижні, модні, героїчні, засекречені, ті, потреба в яких відпала чи ось-ось відпаде, а є вічні. В яких у людей була потреба й тисячу років тому, буде і в майбутньому, котре можемо собі уявити.

Професія сьогодення та майбутнього - меблевик - today.ua

Професія мебляра якраз такою і є. І якщо перед молодою людиною на порозі дорослості постає вибір, що обрати справою свого життя, і якщо вона робитиме вибір вдумливо, по-дорослому, а не орієнтуватиметься лише на наївні дитячі мрії чи віяння моди, вона не обмине своєю увагою меблярство.

Меблевик забезпечений робочим місцем та гідним рівнем доходу

Створення меблів давно вийшло за рамки ремесла, це - справа творча, креативна, високотехнічна й високотехнологічна. Нині меблі творяться не лише традиційно із дерева, а й із десятків інших матеріалів, зокрема й найновіших, створюваних за нанотехнологіями. Не лише з використанням традиційних інструментів та обладнання, а й із широким залученням ІТ-засобів. Все це робить професію мебляра не тільки потрібною, а й цікавою. І добре оплачуваною нині – що теж важливо, чого не можна не враховуючи, йдучи в доросле життя. Сьогодні кваліфікований працівник меблевого виробництва в Україні отримує не менше 15 тисяч гривень зарплати, а конструктор та дизайнер меблів зокрема – 17-25 тисяч і більше.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Мебляр – міжнародна професія з високим попитом на фахівців

Професія мебляра інтернаціональна. Кваліфікований фахівець знайде застосування своєму вмінню й знанням у будь-якому кінці світу – меблі виробляють скрізь, й скрізь є попит на вмілі руки й мислячу голову. Із року в рік потреба в меблярській продукції не зменшується, а тільки зростає – без роботи й гідної винагороди за неї не залишиться жоден добрий мебляр. Згідно з дослідженнями Zion Market Research світовий ринок меблів до 2024 року зростатиме щорічно на 5,2% до 472,3 мільярдів доларів США.

Але от щоб отримати меблярські знання й практичне вміння високого рівня, не потрібно їздити по світах, їх можна отримати вдома. Навчальні заклади різного рівня (їх перелік додається) є в кожному регіоні країни, а тим більше меблеві виробництва, де можна практично вдосконалюватися ще навіть будучи студентом. Треба знати, що вітчизняна меблева галузь не на задвірках світового меблярства: її продукція експортується у більш як 90 країн світу. Так, за 2018 рік вартість експортованих меблів становила $629 мільйонів, при чому сума імпорту меблів до України була майже вдвічі меншою за експорт - $324 мільйони. Українські компанії приємно дивують своїми меблевими витворами відвідувачів найпрестижніших міжнародних меблевих виставок.

Куди йти навчатися професії меблевика?

Стати одним із амбітних українських меблярів, чиї вироби робили б честь будь-якій світовій виставці, житлу чи офісам у будь-якому куточку планети, насправді дуже просто. До речі, це теж нині вельми важливо, бо не кожен навчальний заклад прийме випускника школи з розкритими обіймали, а от наші галузеві – приймуть. І запропонують широкій вибір галузевих спеціалізацій:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • технолог меблевого виробництва,
  • конструктор меблів,
  • предметний дизайнер,
  • налагоджувальник верстатів,
  • контролер якості виробництва,
  • комплектувальник меблів,
  • верстатник,
  • маляр,
  • шліфувальник,
  • столяр,
  • швачка,
  • гнутар по дереву,
  • оббивальник меблів
  • та багато інших.

На сайті Української Асоціації Меблевиків наведено перелік навчальних закладів України, які забезпечують галузь фахівцями. Зокрема, зазначимо, що згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України №1096 від 11.10.2018 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти» спеціальність «Деревообробні та меблеві технології» відноситься до переліку спеціальностей, яким надається особлива примітка, тобто є можливість отримати коригуючий галузевий коефіцієнт 1,02, що дозволяє отримати збільшений остаточний конкурсний бал.

Отже все свідчить про те, що нині виробляти шикарні меблі цікаво, престижно, економічно вигідно. Інакше кажучи – це круто!