Today.ua

ПриватБанк можуть повернути Коломойському: чим це загрожує вкладникам

18 квітня 2019 року в Окружному адміністративному суді міста Києва буде оголошено рішення, згідно з яким націоналізація ПриватБанку може бути визнана незаконною. Колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський, який намагається оскаржити законність націоналізації цієї фінансової установи, заявив, що не збирається повертати ПриватБанк. Нова вимога Коломойського, яку він озвучив, — це компенсація в 2 млрд доларів за націоналізацію.

Голова ради директорів "Асоціації захисту активів" Олександр Ситухо розповів, чим це загрожує для мільйонів клієнтів — вкладників і позичальників ПриватБанку.

— Основний ризик мільйонів клієнтів ПриватБанку виникає з області оподаткування, - Олександра Ситухо. - Клієнти нерозважливо використовують карткові рахунки даної установи для приватної торгівлі та фінансових операцій через Приват24, у тому числі з криптовалютами. Не враховуючи податкових наслідків. А база цих операцій знаходиться в руках держави. У разі хвилювання і паніки серед клієнтів ПриватБанку можлива реалізація якихось стабілізаційних заходів.

- Чи варто клієнтам ПриватБанку зараз робити якісь кроки для захисту своїх активів?

— Турбуватися про захищеність активів слід постійно, а подібні випадки — хороший привід вивчити питання їх диверсифікації, якщо вона досі не здійснено, - відповів Олександр Ситухо.

— Чи можливе блокування рахунків клієнтів Приват24?

— Ще раз кажу, що можлива реалізація якихось стабілізаційних заходів у разі хвилювання і паніки серед клієнтів. Зміна власника — вагомий інформаційний привід, який може бути використаний в спекулятивних цілях і конкурентами для зміни сфер впливу або переділу ринку певних послуг.

Нагадаємо, в лютому ПриватБанк запустив послугу онлайн-обміну валют в Приват24, мобільному додатку Приват24 і терміналах самообслуговування. З початку березня клієнти банку через Privat24 купили трохи більше 21,5 млн доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ