“Президент загубився“: Гонтарєва ошелешена заявою Зеленського про долар по 30 грн

Ідею президента Володимира Зеленського про штучну девальвацію гривні до 30 грн/дол. однією з перших розкритикувала екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва. За словами глави держави, саме такий курс закладено в національному бюджеті. У той час як Зеленський звинувачує у фінансовій кризі Нацбанк з його "неправильною" грошовою політикою, Гонтарєва обурена тим, що президент вирішив настільки дестабілізувати гривню.

“Президент загубився“: Гонтарєва ошелешена заявою Зеленського про долар по 30 грн - today.ua

"От читаю і думаю, що цей Зе президент вже загубився. У минулому році на дебатах на Олімпійському стадіоні він кричав Порошенко — "Чому ваша Гонтарєва обвалила курс“. І тепер він вимагає девальвувати гривню до 30, так як такий курс записаний в бюджеті. Може просто переписати бюджет... Ми з таким трудом добилися фінансової стабільності, перейшли на плаваючий курс і вже 5 років живемо зі стабільним ринковим курсом і тут такий демарш президента", – заявила Гонтарєва.

За словами фінансових експертів, знецінення гривні спричинить зростання інфляції. Це у свою чергу підвищить ставки по українських держоблігаціям, ускладнивши завдання Мінфіну фінансувати в тому числі зарплати в державному секторі.

На сьогоднішній день НБУ встановив курс валют на рівні 26,95 грн/дол., євро буде коштувати 30,39 грн/євро. У порівнянні з попереднім банківським днем європейська валюта втратила в ціні 14 копійок. Прогнозується, що найближчим часом гривня збереже стабільність і буде рухатися в діапазоні 26,9-27,1 грн/дол.

Раніше повідомлялося, як може змінитися курс валют в Україні на найближчому тижні.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com