Міністерство юстиції України впровадило механізм, який дозволить реєстратору здійснювати реєстраційні дії за межами своєї області.
Про це повідомив прес-центр Міністерства юстиції.
«У Антирейдерську комісію Мін'юсту надходить багато скарг, коли в порушення вимог закону реєстратори здійснюють реєстраційні дії за межами своєї юрисдикції, тобто за межами області. Наприклад, реєстратор в Луганській області реєструє об'єкти нерухомості в Києві або Дніпрі. Так бути не може», — зазначає заступник Міністра юстиції щодо державної реєстрації Олена Сукманова.
На такі дії Мін'юст реагував шляхом відключення реєстраторам доступу до реєстрів, але такі заходи мали незначний ефект, оскільки несумлінні реєстратори все одно продовжували порушувати цю норму закону, хтось, роблячи це несвідомо, а хтось — спеціально.
«Ми вирішили використовувати принцип, коли система просто фізично не дозволить людині зробити навмисну або ненавмисну помилку. Тепер реєстратор технічно не зможе здійснити реєстраційне дію не в своїй області. Якщо він спробує це зробити, на екрані з'явиться напис «технічна помилка» і натиснути кнопку буде неможливо», — пояснила Сукманова.
Крім цього, заступник міністра додала, що Мін'юст буде продовжувати застосовувати технічні рішення для захисту прав власності, і анонсувала автоматичний обмін даними між реєстрами міністерства і Єдиним державним реєстром судових рішень.
Це дієвий метод запобігання реєстрації прав власності на основі підроблених рішень суддів.
Нагадаємо, українцям пояснили, як перевірити правильність нарахування пенсії.