”Повинен очиститися від прилипайлів з минулого”: у Трампа дали пораду Зеленському

31
"Повинен очиститися від прилипайлів з минулого": у Трампа дали пораду Зеленському - today.ua

У Трампа вважають, що новообраний президент України Володимир Зеленський повинен очиститися від “прилипайлів з минулого і кримінальних олігархів”. Про це заявив особистий адвокат президента США Рудольф Джуліані.

Джуліані зазначив, що найскладнішим зараз є чесний і прозорий перехід влади до нового президента України і його можливість виконати свої передвиборчі обіцянки.

“Для цього він (Зеленський. – Авт.) повинен очиститися від прилипайлів з минулого і кримінальних олігархів – Ігоря Коломойського та інших”, – підкреслив адвокат Трампа.

За словами Джуліані, українська влада продемонструвала багато позитивного у виведенні країни з глибокої кризи, викликаного правлінням президента Януковича.

“Хочу подякувати міністру Авакову за його чесну позицію і розуміння цього складного моменту в історії країни. Що стосується президента (йдеться про Порошенка. – Авт.), то він зіткнувся з парадоксом падіння популярності – за рахунок безперервної війни і економічної кризи, нескінченних корупційних скандалів і брудної боротьби олігархічних кланів. Це важкі уроки демократичних перетворень по дорозі реформ, обраних народом України. Тому ваші вибори, які вразили весь світ своєю демократичністю та прозорістю, – це наочний приклад народної демократії”, – підкреслив адвокат Трампа.

Поки узгоджується дата інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, в українському МЗС працюють над списком гостей церемонії. У Київ відмовився їхати адвокат президента США Рудольф Джуліані, але на інавгурацію може прибути віце-президент США Майкл Пенс.

Глава МЗС України Павло Клімкін підтвердив, що візит Пенса на інавгурацію Зеленського можливий.

«Віце-президент США — це одна з опцій», — сказав Клімкін.

За словами дипломата, крім політиків із США, інтерес до церемонії інавгурації Зеленського проявили політики з Європи, Азії та Канади.

«Думаю, гостей буде багато», — заявив міністр закордонних справ Клімкін.

Нагадаємо, згідно з останнім рішенням регламентного комітету парламенту інавгурацію Володимира Зеленського можуть призначити на 17, 19, 20, 26 або 28 травня 2019 року.

загрузка...