Портнов хоче відсудити в української влади понад 6,8 млн гривень

Портнов хоче відсудити в української влади понад 6,8 млн гривень - today.ua
Loading...

Екс-заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов подав до Печерського районного суду Києва позов про відшкодування збитків, яких було завдано його честі, гідності та діловій репутації діями українських посадових осіб. Завдану йому шкоду він оцінює більш ніж у 6,8 млн грн. За словами колишнього радника президента Януковича, офіційні особи України передали владі Канади недостовірну інформацію, що призвело до його включення в санкційний список.

На думку Портнова, йому зашкодили листи, які заступники генпрокурора Євгеній Єнін і Анжела Стрижевська, а також посол України в Канаді Андрій Шевченко надсилали канадському уряду у 2016–2018 роках. У цьому листуванні Портнова називали “підозрюваним”, хоча на той час він таким не був у жодному провадженні.

Портнов каже, що через ці листи його занесли до санкційного списку Канади, що мало негативний вплив на його репутацію, спричинило “формування недовіри” та “обмеження соціальних зв’язків”. Матеріальні збитки екс-заступник глави АП обґрунтовує витратами на адвокатів, а моральні – проведеним психологічним обстеженням.

Відповідачем у справі зазначено державу Україна в особі Міністерства юстиції та Держказначейства.

За словами позивача, якщо після його перемоги в суді Держказначейська служба стягне гроші з винних держслужбовців, він передасть усю суму на благодійність.

Керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк стверджує, що інформація, яку вони передавали, була правильною.

“Ми за інформацію, яку надали, відповідаємо. Якщо після нас щось змінювали, нехай навіть одне слово — це вже їхня відповідальність”, – сказав він.

Посол у Канаді Андрій Шевченко назвав позов Портнова “неадекватним та політично вмотивованим”. Він підтвердив, що Портнов досі перебуває у списку санкцій Канади, але, на його думку, канадський уряд керувався інформацією з інших джерел, коли вирішив занести його туди.

“Посольство виконувало тільки функції поштової скриньки та виключно в межах своїх повноважень. У нас немає ні повноважень, ні інструментів перевіряти достовірність інформації, яку ми отримуємо від уповноважених органів зі столиці”, – сказав дипломат.

Українське посольство перекладало всі листи англійською. Як стверджує глава дипмісії, у листах ніде не було використано слово “підозрюваний” у трактуванні українського законодавства.

“В англійській версії посольство використовувало слово suspected, яке, на відміну від charged, у канадському правовому полі не означає формальне висунення підозри… Канада жодного разу не ставила нам уточнювальних запитань, і в нас немає підстав думати, що це формулювання прочитано некоректно”, – сказав Шевченко.

Портнов вважає, що саме на підставі перекладу, зробленого в посольстві, Оттава зберігає санкції.

Нагадаємо, позов проти Портнова України 12 липня почав розглядати в Печерському райсуді Києва суддя Сергій Вовк. Саме він у 2012 році засудив нинішнього генпрокурора Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами за нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці “Україна”. Адвокатом Портнова виступає його рідна сестра Олена Ісаєвська, яка до 2016 року вона була суддею Печерського райсуду.

Раніше повідомлялося, що юрист Петра Порошенка подав до суду на Портнова за тролінг.

У Мережі показали фото Пугачової без перуки: зірка реально лисіє
Алла Пугачова, яка у цьому році вже відзначить свою 71-у річницю, намагається завжди виглядати бадьоро і молодо. І багато в чому це їй, не без...
Захистять від коронавируса: дієтолог перерахувала корисні продукти для імунітету
Наша імунна система – найкращий захист від вірусних інфекцій, в тому числі, і коронавірус не страшний, якщо сильний імунітет, а одним з найважливіших елементів для...
Астрологи назвали знаки Зодіаку, яким потрібно терміново змінити імідж
Новий імідж, якщо це, звичайно, не провальна пластична операція, ще нікому не зашкодив. Зазвичай активною зміною іміджу і сміливими експериментами зі своєю зовнішністю люди займаються...
Аномалія на курорті Азовського моря: люди діляться фотографіями незвичного для зими явища
Азовське море, один з головних українських курортів в теплу пору року, вчергове здивував місцевих мешканців незвичним явищем. Цього разу у місті Бердянську Запорізької області, що...
Волочкова розсунула ноги перед міцним чоловіком: “Єдина поза, в якій я почуваюся комфортно”
Анастасія Волочкова, яка добре відпочила і засмагла на спекотному пляжі Таїланду, повернулася в холодну Москву і відновила свої тренування. Удома Анастасії знадобилося кілька днів, аби...