Порошенко відреагував на докори про несамостійність ПЦУ

478
Порошенко відреагував на докори про несамостійність ПЦУ - today.ua
Фото:president.gov.ua

У вівторок, 15 січня, Президент Петро Порошенко взяв участь в молебні за отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної Церкви України. Церемонія відбулася у Кафедральному соборі Святої Трійці у Луцьку. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

У храмі відбулася святкова літургія, на яку Президент привіз з собою Томос про автокефалію. Під час свого виступу він наголосив, що з отриманням історичного документа – процес створення української церкви лише починається.

“Зараз когось “корчить”, хтось дуже не задоволений тим, що ми маємо Томос. Комусь не подобаються наші подячні молитви, коли ми дякуємо Господу за це. Хтось шукає в цьому Томосі відсутність автокефалії. Не знайдете! І не слухайте ваших інструкцій з Москви, вони точно до добра не доведуть. І шукають, що митрополія це не є самостійність. Не правда. Моя порада – сходіть до Православної Церкви України, покайтеся, сходіть на сповідь, причастіться. Воно точно попустить. І буде легше вам”, – наголосив Президент.

За його словами, на Волині вже 8 парафій Московського патріархату оголосили своє рішення про перехід до ПЦУ. На думку Президента, в Україні церква має бути відокремлена від держави, особливо від іноземної країни, “коли з-за кордону церква отримує інструкції і створює п’яту колону”.

Разом з тим, Порошенко відкинув закиди, що Православна церква України є несамостійною через її статус митрополії. Він вважає, що Москва не може визначати, яка церква є канонічною, а яка – ні.

“В той же час, я як президент гарантую, що той, хто прийме рішення і залишиться в церкві, яка зберігає єдність з російською церквою – це його вибір. Подобається, не подобається, його вибір буде захищений. Але, я так само гарантую захист кожному, і кожній парафії, яка прийме рішення приєднатись до нової церкви”, – додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, близько 70 церковних парафій Московського патріархату в Україні перейшли до Православної церкви України (ПЦУ).

Як повідомляв Today.ua, 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю митрополиту Епіфанію. Оригінал тексту зберігається у заповіднику “Софія Київська”.

загрузка...