Порошенко пропонує “зробити виняток” і провести місцеві вибори під час воєнного стану

292
Порошенко пропонує "зробити виняток" і провести місцеві вибори під час воєнного стану - today.ua

Україна має всі передумови для спокійного проведення виборів у об’єднаних територіальних громадах, так само як і для підготовки до офіційного старту президентських виборів у березні 2019 року. Про це сьогодні, 5 грудня, заявив президент України Петро Порошенко під час Форуму місцевого самоврядування в Києві.

Голова держави нагадав, що днями він вніс до Верховної Ради проект закону “Про внесення зміни до статті 28 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року”.

“У документі йдеться про те, щоб зробити виняток і провести голосування в новоутворених ОТГ”, – зазначив Порошенко.

Він також повідомив, що наразі в Україні вже сформовано 874 ОТГ, 665 з яких отримали збільшену структуру дохідної частини та перейшли на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом.

“Обсяг держпідтримки на розвиток громад та розбудову інфраструктури вже збільшився у порівнянні з 2014 роком у 39 разів. Але ми не можемо зупинятись. Надто строкатою є картина ходу децентралізації по областях, надто багато розривів у покритті територій ОТГ залишається на картах”, – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що у 2019 року мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям об’єднаних територіальних громад всієї території України.

“У 2020 році ми повинні прийняти адміністративне рішення про об’єднання громад, які за чотири роки не знайшли ані бажання, ані прагнення, ані сил об’єднатись”, – додав Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко назвав єдину можливу причину скасування президентських виборів в Україні.

Також раніше Центрвиборчком скасував місцеві вибори в областях, де введено воєнний стан.

загрузка...