Порошенко підписав закон про спрощення кримінальних правопорушень

Автор: Олексій Скубій

Президент Петро Порошенко 19 квітня підписав Закон № 7279-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно спрощення досудового розслідування окремих категорій карних правопорушень", згідно з яким кримінальні правопорушення поділятимуться на кримінальні проступки та злочини. Злочини, у свою чергу, також поділятимуться на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

Порошенко підписав закон про спрощення кримінальних правопорушень - today.ua

Закон визначає кримінальний проступок як діяння, за вчинення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 51 тис. гривень, або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Змінами до Закону планується звільняти від кримінальної відповідальності осіб, які вперше вчинили кримінальний проступок чи необережний злочин незначної тяжкості, окрім корупційних кримінальних правопорушень. За це правопорушник має покаятися, сприяти розкриттю злочину і повністю відшкодувати завдані збитки.

До кримінальних проступків тепер належать некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство і т.п.

Популярні зараз

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 квітня

Мобілізація з 1 квітня: кому з українців першочергово видаватимуть повістки

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

В Україні почали відключати опалення: у містах назвали дати

Окрім того особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

Також законопроект вносить норму про керування транспортом у стані сп'яніння у Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком (покарання - штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати до трьох років; при повторному порушенні - до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років).

Проводитимуть розслідування кримінальних проступків посадові особи підрозділу органу дізнання Нацполиции. Розслідування проводитиметься у формі дізнання не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру або затримання, або в інших випадках у строк до одного місяця.

Згідно з законопроектом, прокурор зобов'язаний не пізніше трьох днів після отримання повідомлення про підозру особі разом із матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного - протягом 24 годин) або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачу і подовжити строк дізнання, або звернутися до суду з обвинувальним актом, а при ознаках скоєння злочину направити провадження для проведення досудового слідства.

Суд, отримавши обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку, має протягом 5 днів або у разі затримання підозрюваного у визначенні строки затримання призначити судовий розгляд. Якщо обвинувачений не оспорює встановлені обставини порушення і згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт без розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Закон набирає чинності 1 січня 2020 року.

Нагадаємо, прийнятий Верховною Радою законопроект, яким посилюється відповідальність за водіння в стані алкогольного і наркотичного сп’яніння, має багато "підводних каменів".