Порошенка не дочекались на допиті в ДБР: “Це мало кого збуджує”

Порошенка не дочекались на допиті в ДБР: "Це мало кого збуджує" - today.ua

Петро Порошенко не з’явився сьогодні на допит у ДБР попри те, що там його чекали. Натомість п’ятий президент України прислав замість себе своїх адвокатів, які заявили про численні порушення законодавчих процедур з боку ДБР.

“Ходять легенди про російську імператрицю, яка в слові “ещё” робила три помилки”, – зявив адвокат Порошенка.

ДБР вчиняє також, переконаний він. Щоправда адвокати не знають, чи то – незнання закону, чи то – відверте нехтування ним. Через те, що повістка на допит не була вручена відповідно до закону, екс-гарант вирішив туди не з’являтися, кажуть адвокати.

Нагадаємо, що ДБР хотіло побесідувати з колишнім гарантом з приводу так званих “плівок Деркача” і також з приводу колекції картин, які начебто були ввезені в Україну в обхід митних процедур.

Звісно, що головною у цих претензіях до Порошенка є історія з плівками, які викрили усю глибину залежності колишньої української влади від кураторів з-за океану.  За доброю українською традицією у нас викриття “попєрєдніков” починається лише тоді, коли до влади приходить наступна команда. Отже, про команду ЗЕ дізнаємося згодом.

Заперечувати розмови, оприлюднені на плівках, було би безглуздо. Однак у цій ситуації намагається “відмитись” не лише екс-гарант, але й ті, хто розмовляв з ним по інший бік дроту. І від цих плівок також дуже багато може залежати під час їхніх виборів.

Це стало очевидним і з того, що заявив посол США в Україні Стівен Пайфер в інтерв’ю, яке він дав “самі знаємо чиєму” телеканалу “Прямий”.

“Я не вважаю, що це гарна ідея – ініціювати розслідування проти Порошенка. Немає нічого доброго, коли новообраний президент переслідує своїх попередників. Хіба що, на це має бути дуже важлива причина, але тут ми її не бачимо”, – заявив глава американської амбасади.

Звісно ж, що для США є приводом для імпічменту своєму гаранту, те для України – дурничка, на яку й зважати не варто.

Водночас, очевидно на правах старшого брата, посол дав пораду українському гаранту: влаштувати розслідування, як ці плівки потрапили до рук Деркача.

“Я на 99% переконаний, що вони потрапили в Україну не з американської сторони. У США не заведено записувати телефонні розмови на президентському рівні”, – додав Пайфер.

А як же тоді розмова Трампа із Зеленським, яку торік смакував весь світ?  Забудькуватість посла іноді просто зворушує. При цьому пан Пайфер орієнтує українську владу на те, що дійсно, на його думку, варте рослідування.

“Не потрібно відкидати російський інтерес у цьому питанні, бо саме Москві потрібно загострювати відносини між Україною та США. Це питання дійсно варто розслідувати”, – каже глава посольства.

Зовсім не виключено, і цілком ймовірно, що в тому є російський інтерес. Але це не означає, що в діях колишнього українського гаранта немає підстав для підозри його в державній зраді.

Водночас ситуацію із допитом Порошенка прокоментував, у притаманній йому манері, відомий блогер Юрій Романенко.

“Мені телефонують журналісти і запитують, що я думаю про вчорашній цирк в музеї.  Так мені по х @ й, відверто кажучи.  Порошенко розвів цей цирк з псевдо-каральними інститутами, ну так нехай тепер насолоджується.  Найголовніше, що ми все розуміємо, що це все не насправді.  Тому, крім перезбудженого Пояркова, Мирослава Гая і зголоднілих клоунів з Демсокірі, це мало кого збуджує.  При такій системі Порошенко нічого не загрожує.  Потім точно також будуть наздоганяти Зеленського, тому що він веде таку саму імітаційну політику.  Загалом, не паримось”, – відповів блогер.

Нагадаємо, деякі дерела в політсилі Юлії Тимошенко повідомляють, що леді Ю має намір зблизитись із політсилою Порошенка перед місцевими виборами. Мовляв, в обох політиків тепер спільний ворог – теперішній президент. А ще рік тому Юлія Володимирівна просто землю рила під собою, доводячи, яким ефективним політиком буде Володимир Олександрович.

Свято 4 липня: в день Іуліана можна змити водою всі хвороби і прикрості
Щороку 4 липня Православна церква вшановує пам’ять святого мученика Іуліана Тарсянина. Він жив у III-IV століттях в Малій Азії. У часи жорстокого правителя Галерія Максиміліана,...
Гороскоп на 4 липня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Левам не витрачати гроші, а Ракам діяти
Гороскоп на суботу, 4 липня 2020 року, обіцяє всім знакам Зодіаку в цілому непоганий день. Однак у цей день комфортніше почуватимуться ті, хто впевнений у...
Паніка на ринку: українським споживачам розповіли про припинення поставок газу і останню надію
Українських споживачів готують до того, що в будь-який момент їм можуть припинити подачу газу. Такі реалії ринку природного газу, який ось-ось вступить у свої права....
У Київському зоопарку відвідувачі перегодували бегемотиху: бідолаха мало не померла
У Київському зоопарку – біда: не на жарт захворіла бегемотиха Лілі. Працівники Київзоо кажуть, що хвороба у бідної тварини трапилася після того, як відвідувачі зоопарку...
Єфремов раптово відмовився від своєї вини у п’яному ДТП: може, справді в машині був не один
Актор Михайло Єфремов несподівано став заперечувати свою вину в п’яній ДТП. Про це повідомив його адвокат Ельман Пашаєв в інтерв’ю одному з російських телеканалів. Навіть...