Попри всі порушення: компаніям Авакова дозволили видобувати золото

Компанії, пов'язані із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, отримали спецдозволи на видобуток золота і танталу. Про це повідомляють журналісти проекту "Схеми", передає "Антикор".

Попри всі порушення: компаніям Авакова дозволили видобувати золото - today.ua

При цьому, за даними "Схем", під час подачі документів була порушена процедура.

Розслідування стосується компаній "Ліна Майн Мінералз" і "Таурус Інфініті". У минулому році вони отримали від Держслужби геології і надр право добувати благородний метал в Клінцевському золотому родовищі, а також на ділянці танталових руд родовища Мостове, що в Кіровоградській області. Процедуру подачі документів порушили обидві фірми.

Зокрема, 1 і 3 липня 2019 року, за даними журналістів, компанії подали відповідні заяви без встановленого "Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами" переліку документів. У пакетах документів, наданих фірмою, були відсутні звіти про вплив на навколишнє середовище і щодо обговорення планів з громадськістю. Громадські обговорення все ж відбулися, проте вже після звернень в Держгеонадра. Крім того, до обговорення були допущені не всі місцеві жителі з числа тих, хто виявив бажання взяти участь в зазначених заходах.

У службі визнали факт прийняття заяв без повного пакету документів за декілька днів до того, як правила, які дозволяють так робити, набули чинності. При цьому пояснили, що дозволи були видані 10 липня, коли вже вже діяли норми, відповідно до яких документи можна подавати пізніше.

Юрист "Інституту розвитку регіональної преси" Оксана Максименюк заявила, що мова йде про порушення законодавства, оскільки закон не має зворотної дії.

Слід зазначити, що співзасновники названих компаній Олександр Настенко і Віталій Якименко вважаються людьми, пов'язаними з давнім бізнес-партнером Арсена Авакова - Ігорем Котвицьким.

Син Віталія Якименка - Павло - є нардепом від пропрезидентської партії "Слуга народу", а також входить до складу парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Нагадаємо, раніше Арсен Аваков висловив припущення, що наступним міністром внутрішніх справ буде жінка.