Помер колишній посол України в США

4141
Помер колишній посол України в США - today.ua

На 72-му році життя помер український дипломат, колишній посол України в США, народний депутат України Верховної Ради II скликання Антон Бутейко. Про це повідомив міністр закордонних справ України Володимир Огризко на сторінці в соцмережі.

“Кілька годин тому помер Антон Денисович Бутейко. Світла людина. Видатний дипломат. Державник. Патріот. Таких мало. Було б багато, вже давно жили б у процвітаючій Україні. За його дипломатичному досвіду вчитимуться інші, якщо захочуть увійти в історію своєї країни”, – написав він.

Антон Денисович Бутейко народився 6 квітня 1947 року в с. Старий Чорторийськ Маневицького району Волинської області. У 1974 році закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка, факультет міжнародного права, юрист-міжнародник, перекладач-референт англійської мови.

Дипломатичну кар’єру розпочав у 1974 році. У 1980-1986 роках був співробітником секретаріату ООН. З кінця 1995 по кінець 1998 року – перший заступник міністра МЗС України. З листопада 1998 по грудень 1999 року – посол України в США. До вересня 2003 року – посол України в Румунії. Подав у відставку на знак протесту проти підписання угоди про Єдиний економічний простір з РФ.

Нагадаємо, раніше на 63-му році життя помер відомий український перекладач і літературознавець Леонід Ушкалов.