Поліція, швидка і пожежна на єдиному номері: в Україні хочуть впровадити “систему 112″

Поліція, швидка і пожежна на єдиному номері: в Україні хочуть впровадити "систему 112" - today.ua
Loading...

В Україні хочуть перейти на єдину “систему 112” – таким чином, для зв’язку з усіма екстреними службами необхідно буде зателефонувати на єдиний номер. Очікується, що “система 112” допоможе адаптувати країну до норм Європейського Союзу й поліпшити сервіс для пересічних громадян.

Єдиний номер екстреної служби “112” замінить номери швидкої, пожежної, поліції та газової служби.

Така практика успішно працює роками як в США, так і в більшості держав Європи.

Суть ідеї проста — перевести всі екстрені служби на один номер. Замість 101, 102, 103 і 104 буде один номер — 112. За таких умов оператор єдиної системи зможе самостійно викликати необхідну службу для допомоги абонентам. Ідея не нова та вже на повну використовується в багатьох країнах світу.

Про впровадження такої системи в Україні говорили ще декілька років тому. Є й відповідне законодавство – ще перед “Євро-2012” був ухвалений Закон “Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112”.

Втім, закон так і не набув чинності. Згадували про ідею переходу низка чиновників та міністрів. З останніх — колишня міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. Ще в жовтні 2018 року вона заявляла про активну роботу в цьому напрямку.

Супрун наголошувала, що сьогодні від неузгодженості роботи служб страждають і медики швидкої допомоги. Дуже часто вони виїжджають на небезпечні виклики без співробітників поліції і піддаються нападам.

Зараз у профільному Міністерстві внутрішніх справ займаються розробкою технічної платформи для “системи 112”. З серпня 2019 року проводиться тестова експлуатація системи екстреної допомоги за номером 112 на базі Служби з надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, нова глава Міністерства охорони здоров’я Зоряна Скалецька має намір відмовитися від застарілих медичних довідок.

Еротичні шпагати краще благодійності: Анастасія Волочкова заявила про свої дивацтва
Анастасія Волочкова, яка не раз викликала багато гнівних коментарів на свою адресу через свої відверті фото, розповіла, чому веде себе неадекватно. Популярна балерина не бачить...
Медики зупинили лікування: Анастасія Заворотнюк на волосок від смерті
Анастасія Заворотнюк то одужує, то її стан погіршується. Щодня ЗМІ пишуть про те, як себе почуває відома російська актриса. Днями друг родини розповів, що Заворотнюк...
Чому собаки віддані своїм господарям: вчені з’ясували причину
Прийнято вважати, що собаки, на відміну від багатьох інших тварин, мають найбільш тісний зв’язок зі своїми господарями. А все пояснюється наявністю у собак унікальних генів,...
Ольга Бузова осоромилася на сцені: над співачкою сміється весь Інтернет
Ольга Бузова так розхвилювалася на сцені під час виступу, що переплутала прізвище народного російського артиста Льва Лещенка і назвала його Левченко. На заході вона виконала...