Подвійне громадянство в Україні: Клімкін зробив заяву

874
Подвійне громадянство в Україні: Клімкін зробив заяву - today.ua
Фото: uc.od.ua

У вівторок, 26 лютого, в Одесі міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вважає за необхідне ввести в Україні інститут подвійного громадянства.

– Так, воно нам потрібно, – сказав глава МЗС Павло Клімкін на нетривалому брифінгу на причалі морського пасажирського комплексу порту, поруч з пришвартованим в Одесі ракетним есмінцем ВМС США Donald Cook. – Але ні за яких умов не повинно бути подвійного громадянства з країною-агресором. Це буде обговорюватися тільки після того, як вони повернуть нам Донбас і Крим.

Павло Клімкін також уточнив, що подвійне громадянство допоможе залучати на роботу іноземних фахівців.

– Скільки може хороших професіоналів приїхати з інших країн, щоб допомогти нам в реформах, – сказав дипломат Клімкін. – Подивіться, навіть ситуація з Уляною Супрун – скільки там всього говорили… Ми повинні прийти до цього (подвійного громадянства. – Авт.), але чітко визначити, хто може претендувати на нього.

В ході брифінгу глава МЗС України Павло Клімкін зупинився і на питанні полонених РФ українських військових моряків.

– Українська дипломатія задіяла всі важелі впливу на Росію, щоб звільнити з полону моряків ВМС ЗСУ, – заявив Клімкін. – Слід розуміти, що наші хлопці в полоні стали просто розмінною картою в руках влади Росії до майбутніх українських виборів. Якщо вони приймуть рішення їх звільнити – весь фарс з нібито висунутими їм звинуваченнями і ведуться судовими процесами буде тут же скасований.

Клімкін також повідомив, що під час зустрічі з представниками ЄС і США в Одесі обговорювалося питання посилення тиску на Росію для звільнення українських військовослужбовців. Дипломат також додав, що, обмежуючи судноплавство, Росія намагається зробити українські моря своїми внутрішніми морями.

– Це ніколи не вийде. Має діяти міжнародне право, – підкреслив міністр Клімкін.

Раніше Клімкін заявив, що моніторинг ситуації щодо проходу українських суден через Керченську протоку відбуватиметься не лише з моря та повітря, але й з космосу.

загрузка...