Північна і Південна Корея готові до спільного проведення Олімпійських ігор

21
Північна і Південна Корея готові до спільного проведення Олімпійських ігор - today.ua

У п’ятницю, 15 лютого, в штаб-квартирі Міжнародного олімпійського комітету в Швейцарії пройшла зустріч делегацій Північної і Південної Корей, на якій обговорено спільне проведення літньої Олімпіади в 2032 році.

Представники національних олімпійських комітетів і уряди двох країн презентували заявку на проведення Ігор-2032 й МОК привітав цю ініціативу, підтвердивши, що надасть сприяння в просуванні цього проекту, хоча процес вибору країни-господині Олімпіади ще не починався.

Крім того, делегації підтвердили бажання спільно брати участь в церемонії відкриття літніх Ігор в Токіо в 2020 році.

Також країни сподіваються виставити єдині команди в декількох видах спорту у разі відбору — жіночому баскетболі, жіночих змаганнях з хокею на траві, академічному веслуванні та дзюдо.

«Сьогоднішня робоча зустріч — ще один крок вперед, який показує, що спорт здатний внести свій внесок у мир на Корейському півострові. Ми маємо хороший базис і сподіваємося на подальший прогрес в обговоренні участі команд в Олімпійських іграх в Токіо. Це демонструє об’єднуючу силу Олімпійського руху. І ми тепло вітаємо історичну спробу двох країн виставити спільну заявку на проведення Ігор-2032», сказав президент МОК Томас Бах.

Нагадаємо, раніше Міністр спорту Південної Кореї То Чонхван запропонував Північної Кореї відправити від двох країн спільну спортивну команду на літні Олімпійські ігри в Токіо.

загрузка...