Після війни у результаті бойових дій на Донбасі можуть закінчитися запаси питної води. Про наближення екологічної катастрофи заявив керівник громадської організації "Центр військово-політичних досліджень" Дмитро Тимчук.
"Все почалося у листопаді 2018 року, коли бойовики "ДНР" на непідконтрольній Україні территорії почали затоплювати шахту "2-біс" - частину Микитівського ртутного рудника, який був закритий з 1995 року", - зазначив Тимчук.
За даними дослідження гідрогеолога Євгена Яковлєва, район Горлівка-Єнакієво-Торецьк, є найнебезпечнішим не лише у військовому відношенні, але й в екологічному, бо саме у цьому регіоні знаходяться проблемні шахти та багато складів хімічних відходів, вкрай небезпечні виробництва, ртутні рудники і підземні капсули з радіоактивним вмістом.
"Окрім затоплених шахт свого часу чекає сховище хімічних відходів. Поруч з Єнакієво знаходиться затоплена шахта "Юнком" із склоподібною капсулою, що утворилася після експериментального підземного ядерного вибуху. Наразі ця капсула руйнується. А у сусідньому Торецькому є шахта Новоградівка, яка має водосховище з отруйними відходами фенольного виробництва. Дамба цього водосховища неодноразово була пошкоджена від артилерійських обстрілів", - розповів Яковлєв.
Дослідження гідрогеолога демонструють процес заповнення цих шахт водою і час, коли рівень шахтних вод, що забруднені нафтохімією, біологічними відходами і радіоактивними ізотопами підніметься на рівень водоносних горизонтів.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України виключив з проекту Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» кошти передбачені для фінансування програми «Питна вода України», що ставить україців перед ризиком опинитися без питної води.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада відмовилась посилювати кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.