Підвищення пенсій: Порошенко розповів, які пенсії проіндексують в першу чергу

5425
Підвищення пенсій: Порошенко розповів, які пенсії проіндексують в першу чергу - today.ua
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко на нараді з представниками уряду за підсумками функціонування закону про пільговий режим розмитнення так званих “євроблях” (автомобілів на європейських номерах) заявив про те, що до Пенсійного фонду України (ПФУ) надійшли 5 млрд гривень, що буде сприяти не тільки наповненню безпосередньо бюджету ПФУ, а й здійсненню підвищення (індексації) пенсій.

Порошенко зазначив, що джерелом надходжень для ПФУ стали саме кошти від розмитнення незаконно ввезених в Україну автомобілів на європейських номерах.

Також глава держави Петро Порошенко закликав власників “євроблях” скористатися останніми днями дії пільгового періоду для легалізації зазначених транспортних засобів – до його закінчення залишилося 11 днів.

Порошенко вважає, що зараз процес набрав “гарний темп”, що дає можливість вирішити питання індексації тих пенсій, що не проіндексовані в 2015-2016 рр. в силу обставин – військових, бюджетних.

Президент України Петро Порошенко також звернувся до прем’єр-міністра та голови Пенсійного фонду України, закликавши їх внести пропозиції щодо підвищення (індексаціЇ) пенсій.

До речі, на початку лютого Кабінет міністрів України запустив масштабну програму верифікації соціальних виплат і пенсій населення з метою скорочення витрат з державного бюджету.

Раніше в Мінфіні назвали основні причини скорочення і позбавлення українців соціальних виплат:

  • якщо виплати оформлені за підробленими документами або документами, що містять помилки;
  • якщо пенсіонер залишив територію України (поїхав за кордон);
  • якщо пенсіонер проживає на непідконтрольною урядом території країни, або має статус внутрішньо переміщеного особи, але не може підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на «вільної» території.

Нагадаємо, з 2019 року мінімальний пенсійний стаж щорічно буде збільшуватися на 12 місяців. Розмір своєї майбутньої пенсії українці можуть дізнатися через онлайн-банкінг Приват24.

загрузка...