У ніч з 26 на 27 жовтня Україна традиційно переходить на зимовий час і переводить стрілки годинника на годину назад. Для того, щоб адаптуватися до нового часу без шкоди для здоров'я, слід прислухатися до деяких рекомендацій медиків і починати готуватися до переходу на зимовий час заздалегідь, як мінімум за тиждень.
По-перше, потрібно скорегувати режим сну. За тиждень до переходу на зимовий час потрібно спробувати засипати раніше, ніж зазвичай. У разі, якщо заснути не виходить, перед сном можна прийняти теплу ванну, яка розслабляє.
Теж саме стосується і режиму дня. Якщо доведеться лягати раніше, то вечеряти також доведеться на годину раніше звичайного. До цього варто підготуватися. За день-два до початку переходу на зимовий час краще відмовитися від вживання алкоголю та кави з кофеїном.
Дітям можна допомогти адаптуватися. Тут застосовуються схожі поради, що і для дорослих. Зокрема, перемістивши на годину раніше режим дня, а також відхід до сну.
Постанова № 509 «Про порядок обчислення часу на території України» була прийнята 13 травня 1996 року. У ній сказано, що стрілки годинника потрібно переводити двічі на рік — в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед, і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Вперше «літній» і «зимовий» порядок обчислення часу запропонували у Великобританії в 1908 році з метою раціонального розподілу енергії протягом доби. Сьогодні таким порядком користуються понад 110 країн світу.
Раніше повідомлялося, що в жовтні на українців чекають довгі вихідні. 14 жовтня відзначається День захисника України, тому вихідні будуть 12, 13 і 14 жовтня.