У Верховній Раді підтримали у другому читанні законопроект №7304 "Про внесення змін до закону "Про житловий фонд соціального призначення". Документ у другому читанні після кількох невдалих спроб підтримали 244 парламентаря.
Законом передбачається розширення переліку категорій осіб, які користуються правом взяття на соціальний квартирний облік, зокрема, надання такого права особам з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які не мають житла для проживання на підконтрольній українській владі території, або житло яких зруйновано (знищено) або пошкоджене до стану, непридатного для проживання, к результаті проведення АТО або заходів щодо забезпечення нацбезпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій і Луганській областях.
Зазначено, що реалізація закону не потребуватиме додаткових витрат з держбюджету.
Наголошується, що раніше Міністерство юстиції України висловило застереження про необхідність розширення категорії осіб, які користуються правом взяття на соціальний квартирний облік та отримання у тимчасове користування соцжитла, зокрема надання такого права ВПО, в тому числі з інвалідністю.
Мін'юст відзначав, що чинним законодавством не передбачено підстав для проведення обстеження зруйнованого (знищеного) або пошкодженого житла саме в результаті проведення АТО і встановлення такого факту. У міністерстві підкреслювали, що визначення такого механізму обстеження житла вимагає розробки окремого нормативно-правового акту.
У зв'язку з цим, згідно з прийнятим законом, Кабінету міністрів протягом трьох місяців з дня набрання чинності документа доручено привести свої нормативно-правові акти у відповідність з законом, зокрема, завершити розробку порядку отримання у тимчасове користування житла для ВПО.
Як раніше повідомляли Today UA, стати на соціальний квартирний облік зможуть наступні категорії українців:
- громадяни, для яких таке житло є єдиним місцем проживання або які мають право на поліпшення житлових умов відповідно до закону;
- українці, середньомісячний сукупний дохід яких за попередній рік (у розрахунку на одну людину) в сумі менше середньої вартості оренди житла в даному населеному пункті та прожиткового мінімуму, встановленого законодавством;
- внутрішньо переміщені особи, у яких немає іншого житла для проживання на підконтрольною українському уряду території або житло яких зруйновано і не придатне для життя.