Пенсії збільшать, але не всім: хто залишиться без надбавки

Пенсії збільшать, але не всім: хто залишиться без надбавки - today.ua
Loading...

Один з найбільш актуальних для пенсіонерів питань — порядок проведення перерахунків пенсії. У Пенсійному фонді України (ПФУ) повідомили, що найближчим часом українцям масово перерахують пенсії. Це пов’язано зі змінами в законодавстві. Відзначається, що ПФУ має намір провести всі перерахунки в автоматичному режимі.

Якщо ж пенсіонер вважає, що його пенсію розрахували неправильно, він може звернутися у відділення фонду з проханням про індивідуальний перерахунок. Нагадуємо, що у Пенсійному фонді України працює контакт-центр (0-800-503-753), зателефонувавши по телефону, ви зможете отримати роз’яснення з будь-якого питання, що стосується призначення пенсій.

За даними ПФУ, індивідуальні перерахунки пенсій можуть здійснюватися за зверненнями тих пенсіонерів, хто після призначення пенсії продовжував працювати та набув страхового стажу, або тих, хто надасть документи про працевлаштування/звільнення з роботи.

Перерахунку також підлягають пенсії пенсіонерів, які нададуть нові документи про стаж або заробіток, які не враховані при нарахуванні пенсії.

Також підставою для перерахунку пенсії можуть бути документи про право на встановлення надбавок, підвищень, доплат тощо.

Якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерви у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати, з якої нарахована пенсія.

Нагадаємо, пенсії призначаються громадянам, які проживають лише на підконтрольній території Україні. Єдиний виняток становлять окремі райони Донецької та Луганської області. Однак, жителі цих районів можуть отримувати пенсію лише на контрольованій Україною території. Також на перерахунок виплат не зможуть розраховувати люди, які отримують пенсію за вислугу років, якщо одержувачі цих пенсій не досягли віку, встановленого законом (ст. 26 Закону “Про пенсійне страхування”). До таких зараховують педагогів, медпрацівників, працівників авіації, а також інших представників професій, які призводять до втрати працездатності до досягнення пенсійного віку.

Раніше в Україні запровадили електронну послугу Е-пенсія. Пенсійний фонд України (ПФУ) впровадив нову модель звернення за призначенням пенсії. Тепер це можна зробити “в один клік”. У прес-службі ПФУ повідомили, що новий сервіс є частиною системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (е-пенсія).

Гороскоп на тиждень: чого очікувати всім знакам Зодіаку з 24 лютого по 1 березня
Гороскоп на останній тиждень зими дуже важливо вивчити, щоби правильно підготуватися до весни і знати, чого очікувати від неї. Адже скоро гряде найчарівніша  пора року,...
Лоліта розповіла, як запобігає небажаній вагітності: “Це турбує більше, ніж коронавірус”
Лоліта Мілявська, яка перебуває зараз на гастролях у Німеччині, розповіла, як захищається від коронавіруса. Співачка заявила, що побоюється небажаної вагітності більше, ніж цієї напасті. Про...
Заворотнюк втратила сина: подробиці сімейної драми
Анастасія Заворотнюк, яка зараз бореться з важкою хворобою, схоже, залишилася без підтримки одного з найближчих родичів. 19-річний син актриси Майкл, на відміну від інших членів...
Домашній сметанник нашвидкуруч: смачний рецепт улюбленого торта з дитинства
Домашні торти за рецептами наших бабусь і мам не зрівняються з тими, що продаються в магазинах. По-справжньому здивувати близьких зараз можна не тірамісу або чізкейком,...
Місячний календар стрижок на березень 2020: найсприятливіші дні для оновлення образу
Як стверджують фахівці, стригти або фарбувати волосся слід, керуючись місячним календарем. Це необхідно для того, щоб після походу в перукарню волосся не втратило своєї природної...