Українських пенсіонерів незабаром може чекати неприємний сюрприз. Незважаючи на підвищення прожиткового мінімуму та розповіді влади про переваги накопичувальної пенсійної системи, досвід інших країн показує, що з переходом до другого рівня пенсійної системи відсоток, який становить пенсія по відношенню до попереднього заробітку, зменшується, а не збільшується. Таким чином, розмір пенсії стає менше.
Національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Сергій Савчук поділився досвідом інших країн у питанні запровадження накопичувальних пенсій.
"В Угорщині відсоток, який становить пенсія по відношенню до попереднього заробітку, знизився на 12,5% для людей зі страховим стажем 20 років і на 18% - зі стажем 30 років. У Польщі коефіцієнт також впав більш, ніж на 20%", - зазначив експерт.
Савчук підкреслив, що подібна ситуація спостерігалася у всіх країнах, які зважилися проводити приватизацію пенсій. Таким чином, введення другого пенсійного рівня не покращує ситуацію з розміром пенсій. Якщо в Україні ця система не буде збалансована із солідарною пенсійною системою, тоді українців чекає ще більша бідність, ніж зараз.
Накопичувальна пенсія, яку хочуть запровадити з січня 2021 року передбачає щомісячні відрахування від 2% до 7% від зарплати в обраний платником сертифікований недержавний пенсійний або накопичувальний фонд. Там гроші будуть накопичуватися, а з настанням пенсійного віку громадяни зможуть або забрати повну суму, або оформити виплати частинами.
Раніше повідомлялося, що з 1 липня мінімальна пенсія українських громадян підвищиться на 57 гривень.