Пенсії в Україні різко зростуть, але не у всіх: кого чекає надбавка до 500 грн

Пенсії в Україні обіцяють підвищити вже з 1 квітня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Пенсії в Україні різко зростуть, але не у всіх: кого чекає надбавка до 500 грн - today.ua

Очікується, що після індексації розмір виплат збільшиться на 200, а для деяких - навіть на 500 грн. Такі підвищення чекають на 11 млн пенсіонерів, однак розмір індексації буде залежати від стажу і розміру зарплати громадянина.

Так, надбавку в розмірі 500 грн отримають ті, кому більше 80 років (без урахування зростання прожиткового мінімуму). Таким чином, 1,4 млн пенсіонерів в Україні отримають півтисячі грн надбавки. Решта пенсіонерів можуть розраховувати на надбавку понад 200 грн.

При цьому конкретний розмір збільшення пенсії буде знаходитися в прямій залежності від терміну роботи та і величини окладу.

Розрахунок пенсій в Україні здійснюється за такою формулою: середня зарплата за останні три роки (по країні) множиться на співвідношення власної зарплати до середньої по країні, а також на стаж в роках і на 1%.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Юлія Соколовська заявила, що індексацію пенсій буде проведено у вересні 2020 року. За її словами, в середньому пенсії зростуть на 216 грн.