Українцям підвищили пенсії, але не всім: у ПФУ пояснили, чому

Українцям підвищили пенсії, але не всім: у ПФУ пояснили, чому - today.ua
Фото: politeka.net
Loading...

У Пенсійному фонді України (ПФУ) пояснили, що з січня 2019 року виплати підвищили тільки тим пенсіонерам, хто досяг 65-річного віку і чий трудовий стаж не менше 30 років для жінок і 35 – для чоловіків.

За словами головної керуючою ПФУ у Харківській області Тетяни Пипченко, мінімальні виплати для цієї категорії пенсіонерів не можуть бути нижче 40 відсотків від мінімальної заробітної плати.

“Тобто вже не 1497 гривень, а 1669,2 гривні. Мінімальна зарплата з січня 2019 року зросла з 3723 грн до 4173 грн”, – підкреслила Пипченко.

Виходить, що пенсії зросли на 172,2 гривні.

“Якщо розмір заробленої пенсії менше мінімальної, проводиться доплата, а ось якщо пенсія була більше 1492 грн і 1669 грн – доплата не передбачена”, – підкреслили у ПФУ.

Українці з високою заробітною платною отримають більшу надбавку. Ті громадяни, у яких мінімальна пенсія, можуть очікувати підвищення до розміру прожиткового мінімуму.

Підвищення мінімальної пенсії за віком для інших пенсіонерів відбудеться з 1 липня – до 1564 грн і з 1 грудня – до 1638 грн.

Індексація пенсій проводиться за формулою, що враховує зростання заробітної плати і рівень інфляції за однаковий період.

Нагадаємо, на початку грудня поточного року українцям перерахували мінімальні пенсійні виплати і надбавки за понаднормовий стаж. Раніше повідомлялося, що з наступного року мінімальний пенсійний стаж щороку збільшуватиметься на 12 місяців.

Полякова “запалила” не лише своїми піснями, але й фігурою в купальнику
Оля Полякова, яка нещодавно повернулася з відпочинку, продовжує ностальгувати за своїми нетривалими зимовим канікулами і потихеньку публікує у своєму Instagram знімки з узбережжя. Так, на...
Співачка MARUV потрапила в поліцейський відділок – дожилася зірка
MARUV, яка місяць тому стала жертвою пограбування, довелося сьогодні відвідати поліцейську ділянку. Анну Корсун (так звуть зірку по-справжньому) запросили в Шевченківське управління поліції для упізнання....
Брежнєва перекваліфікувалася на танцівницю – “коту подобається”
Віра Брежнєва вирішила змінити кваліфікацію на танцівницю. Принаймні – на деякий час. Справа в тому, що вона увійшла до складу журі нового танцювального шоу "Dance...
Оце поворот: Настя Івлєєва натякнула на свою вагітність від Елджея
Настя Івлєєва може стати матір’ю-одиначкою. Сьогодні в Мережі чимало пишуть про те, що відносини між популярною блогеркою та її чоловіком розладналися, і що їхній сімейний...
Серіал “Свати” залишила одна з головних героїнь: Анна Кошмал виїхала з Мінська
Серіал “Свати”, зйомки якого зараз активно проходять під Мінськом, залишився без виконавиці однієї з головних ролей. Виїхала з Білорусі актриса Анна Кошмал, яка виконує роль...