Пенсія буде приходити сама: українцям розповіли про нововведення

Пенсія буде приходити сама: українцям розповіли про нововведення - today.ua
Loading...

Пенсія в Україні буде призначатися за новими правилами. Президент Володимир Зеленський віддав розпорядження міністру соціальної політики Юлії Соколовській внести зміни до механізму призначення пенсій. Володимир Олександрович підкреслив, що Міністерство соціальної політики має забезпечити призначення пенсій українцям по досягненню ними пенсійного віку без звернення громадян в органи соціального захисту.

Також Зеленський зобов’язав чиновників забезпечити введення сервісу отримання довідок за допомогою спеціального мобільного додатку, при цьому всі зміни повинні бути проведені до кінця 2019 року.

Глава Офісу президента Андрій Богдан додав, що команда Зеленського не збирається роздавати пенсії українцям, вона має намір будувати економіку. За словами Богдана, нова влада не хоче, щоб в країні були багаті.

Пенсійний фонд України з 1 грудня 2019 року проведе автоматичний перерахунок мінімальних пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Замість 1654 гривень мінімальна пенсія буде становити 1638 гривеньМаксимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. З 1 грудня він складе 16 тисяч 380 грн.

Відзначимо, що з жовтня в Україні підвищили вимоги до наявності мінімального трудового стажу. Тепер, щоб вийти на заслужену пенсію, потрібно відпрацювати не менше 26 років. Тим громадянам, кому не вистачає стажу, будуть платити мінімалку.

Законодавством також передбачено і призначення пенсій в 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогоднішній день право на призначення пенсій в 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років.

Також Today.ua повідомляв, в яких випадках українцям оформляють перерахунок пенсій. Зробити це можна через портал електронних послуг ПФУ.

“Я набрала вагу”: Надя Дорофєєва розповіла про свої комплекси із-за зайвих кілограммів
Надя Дорофєєва розповіла про те, що сильно комплексувала в дитинстві. Співачка була дуже худою і замість того, щоб полюбити себе такою, постійно мріяла про те,...
Схуднення без дієт: Розенко розповів, як скинув 30 кг
Павло Розенко, колишній віце-прем’єр-міністр України, розповів, на що йому довелося піти, щоб скинути 30 кг. Розенко зізнався, що почав боротися із зайвою вагою ще до...
Vodafone розповів, як самостійно керувати послугами за своїм номером
Vodafone пропонує своїм абонентам сучасний сервіс USSD (Unstructured Supplementary Services Data), який дає можливість самостійно дізнатися більше корисної інформації і управляти різними послугами на своєму...
Залишилось три тижні: шокуючі подробиці про стан Анастасії Заворотнюк
Анастасія Заворотнюк досі перебуває на лікуванні в клініці. Тільки вчора стало відомо, що вона перенесла важку операцію і проходить тривалий курс генної терапії. За словами...