Today.ua

Пенсіонерів примушують повертати гроші: що відбувається

Зовсім скоро Міністерство фінансів отримає доступ до реєстрів і буде відслідковувати всі фінансові потоки українців, які отримують допомогу від держави. Правда, вже зараз пенсіонерів суворо контролюють і змушують повертати державі "зайві" виплати. Нагадаємо, Пенсійний фонд України (ПФУ) запустив у тестовому форматі новий електронний сервіс — мобільний додаток, через який пенсіонери отримають онлайн-доступ до даних своєї пенсійної справи.

Стало відомо, що Пенсійний фонд Одеси судиться з інвалідом II групи внаслідок загальної хвороби. У фонді вважають, якщо чоловік кілька разів реєструвався підприємцем і не повідомив про це, значить він заробляв гроші і міг себе прогодувати. Тому державна допомога йому не потрібна. Вони зажадали від інваліда повернути 68 тисяч гривень, потім ця сума знизилася до 61 тисячі. Але після довгого розгляду суд встав на сторону інваліда і вирішив, що гроші повертати йому не потрібно.

Ще є цікава тенденція – українки мають право виходити на пенсію у 55 років. Але за умови, що мають страховий стаж 30 років і більше не працюють. У разі, якщо вони, оформивши допомогу,а потім знайшли собі роботу, вони зобов'язані попередити про це фонд, і пенсію виплачувати їм припиняють.

Ось випадок, коли в Одесі жінка, яка оформила пенсію достроково в грудні 2014 року, примудрилася влаштуватися на роботу в приватне підприємство у квітні 2016 року і отримувати ще й зарплату. Пенсійний фонд виявив обман у травні, коли проводив верифікацію працюючих пенсіонерів. Жінку запросили прийти до фонду і поговорити, але вона так і не з'явилася. Тепер суд вирішив, що пенсіонерка зобов'язана повернути державі близько 2900 гривень.

Також держава вимагає повернути гроші українців, які втратили годувальника. Зазвичай це студенти вузів чи училищ, які отримували допомогу до 23 років, оскільки хтось із рідних у них помер. Але коли вони закінчують навчання або відраховані з навчального закладу, то вони "забувають" повідомити про це у Пенсійний фонд.

Іноді пенсіями користуються і шахраї. Так, у Дніпрі в справу втрутилася навіть прокуратура. Оскільки в процесі перевірки Пенсійним фондом з'ясувалося, що хтось привласнював гроші вже померлих літніх людей. Таких історій у Дніпрі назбиралося відразу п'ять. Пенсійний фонд перерахував допомоги на карткові рахунки померлих людей в ПриватБанку протягом 4-9 місяців, а ці шахраї знімали гроші.

Нагадаємо, в Україні пенсіонерам змінили порядок виплат.

Раніше повідомлялося, що в грудні на українців чекає ще одне підвищення пенсій — у грудні мінімальна виплата збільшиться на 74 грн, а максимальна — на 740 грн. У 2020 році, з урахуванням нового бюджету, очікуються щонайменше два перерахунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ