Пенсіонерам, які змінили місце проживання, ПФУ цинічно пообіцяв виплати після смерті

Пенсіонери, які змінили місце проживання та своєчасно не повідомили про це у Пенсійний фонд України, можуть залишитись без виплат. Про це повідомляють українські ЗМІ, посилаючись на листи громадян до редакції.

Пенсіонерам, які змінили місце проживання, ПФУ цинічно пообіцяв виплати після смерті - today.ua

Слід зазначити, що переоформлення пенсій українцям, які змінили місце проживання, подекуди затягується мінімум на 6 місяців, а затримані за цей період гроші українцям так і не виплачують.

За словами громадян, які змінили адресу проживання, і переоформлення виплат яким затягнувся на довгі місяці, ПФУ буквально скористався даною ситуацією. Частіше за все від такої проблеми страждають переселенці з окупованих територій, але є і випадки, коли пенсію затримували при переїзді пенсіонерів у межах одного населеного пункту.

Наприклад, Людмила Сапиріна переїхала до Лисичанська Луганської області у червні 2018 року, офіційно змінивши місце проживання. Документи з краматорського до лисичанського Пенсійного фонду надійшли протягом 14 днів, але пенсію Людмила не бачила ще протягом 5 місяців. У пенсійному відділенні Лисичанська дану ситуацію пояснили тим, що для поновлення виплат до пенсіонера мала прийти перевірка. При цьому Кабмін таку перевірку нещодавно скасував, однак відповідна постанова нібито досі не надійшла ще до місцевого фонду.

Пенсію за п'ять місяців Людмила не може повернути до сих пір. За словами її доньки, Пенсійний фонд пообіцяв виплатити заборгованість "після її смерті".

Пенсіонерам, які змінили місце проживання, ПФУ цинічно пообіцяв виплати після смерті

Нагадаємо, раніше в ПФУ розповіли, як домогтися перерахунку виплат, не виходячи з дому.