Пенсіонерам розповіли, як накопичити на старість: можна жити не тільки на пенсію

Автор: Лобанова Єлизавета

Розмір пенсій, встановлений для українських пенсіонерів, дозволяє їм тільки виживати на старості, але не жити нормальним життям. Саме тому думати про пенсію потрібно заздалегідь, не розраховуючи на допомогу від держави. Існує кілька варіантів накопичення коштів до виходу на пенсію. Про них докладно розповів засновник тренінг-центру "Cashflow Ukraine" Олексій Половинкін.

Пенсіонерам розповіли, як накопичити на старість: можна жити не тільки на пенсію  - today.ua

Ще задовго до пенсії українці можуть відкрити депозит у банку і туди щомісяця відкладати гроші. Однак, у цьому варіанті є підводні камені— при закритті банку вкладнику виплатять лише до 200 тисяч гривень, а решту накопичених грошей вже не повернути. Повернення всіх коштів при ліквідації гарантує лише Ощадбанк.

Назбирати гроші можна і купивши державні цінні папери — облігації внутрішньої держпозики в банку або через брокерів. На думку експерта, забезпечити собі накопичення грошей до виходу на пенсію можна за допомогою вкладів у приватний страховий фонд. Але мінусами цього варіанту він називає нечисленність учасників і недостатня кількість інструментів для інвестицій, через що фондовий ринок в Україні працює не так активно, як в зарубіжних країнах.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоб на старості років не думати про те, як прожити на пенсію без допомоги дітей і онуків, щомісяця потрібно відкладати мінімум 10% заробітної плати, а краще всі 30%. Безумовно, все залежить від ваших доходів. При середній і нижче середньої зарплати в Україні накопичити ці гроші дуже не просто. А якщо говорити про мінімальну пенсію, яка з 1 липня 2020 року становить 1712 гривень, то цих грошей вистачить хіба що заплатити за комуналку.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Раніше повідомлялося, що з наступного року українці, які виконають вимоги щодо стажу і досягнуть віку 65 років, отримуватимуть не менше 2600 грн щомісяця. Доплати до 500 грн отримають усі пільговики, хто має достатньо стажу і досяг віку 75 років.