Українським пенсіонерам повинні доплачувати за понаднормовий стаж. Зокрема, ст. 28 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії.
При цьому вказується, що доплата не може перевищувати 1% мінімального розміру пенсії за віком, яка нараховується у відповідності зі ст. 27 зазначеного Закону. Крім того, понаднормовий страховий стаж громадян не може бути обмежений.
Тим особам, пенсії яким призначені до 01.10.2011 р. і після 01.10.2011 р., і не перераховувалися з урахуванням заробітної плати за періоди страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, збережено встановлення мінімального розміру пенсії за віком і доплату за понаднормовий стаж за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу.
Щоб підтвердити свій стаж, у Пенсійний фонд потрібно надати кілька документів. Насамперед, це трудова книжка (а на підставі її записів та інших документів — довідки підприємств, установ і організацій), а також відомості з держархівів.
Нагадуємо, з 1 січня 2019 року в Україні було збільшено мінімальний стаж роботи для набуття права виходу на пенсію. Тепер для осіб, що бажають вийти на пенсію в 63 роки, необхідний стаж становить від 16 до 26 років, а ті, хто мінімум 15 років платив ЄСВ, можуть розраховувати на вихід на пенсію в 65 років. Представники ПФУ зазначили, що якщо 15 років страхового стажу в українця немає, то він не зможе розраховувати на отримання пенсії. В такому випадку, він буде отримувати соціальну допомогу від уряду.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України готує проект, згідно з яким пенсійний вік в Україні буде щорічно підвищуватися. Відповідно, кількість одержувачів пенсій буде зменшуватися.