Today.ua

Пенсійні справи українців оцифрують: що це означає

У вересні цього року в Україні з'являться підрозділи ретроконверсії (оцифровки — ред.) по пенсійним справам у всіх областях країни. Введення автоматизованої системи дасть можливість пенсіонерам отримувати доступ до матеріалів своєї пенсійної справи в будь-якому сервісному центрі або на віддаленому робочому місці (точці обслуговування) Пенсійного фонду України. Про це повідомили в ПФУ.

Підрозділи ретроконверсії в даний час працюють в Київській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Укомплектованість зазначених підрозділів складає 42,3 %.

Оцифровка архіву пенсійних справ передбачає три основних етапи цієї процедури: сканування, експорт та пакетне завдання.

З цією метою центри ретроконверсії оснащуються швидкісними сканерами для сканування книг, прошитих документів розміром до А3-формату включно, можливістю роботи без персонального комп'ютера, відповідним програмним забезпеченням, підтримкою автоматичного розпізнавання тексту, вирівнювання зображення, коректурою експозиції і передачею кольору, тощо.

Таким чином, пенсіонери зможуть отримувати доступ до своїх пенсійних справ через Інтернет з використанням коштів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Також ця система забезпечить наскрізний автоматизований контроль актуальності та достовірності документів, на підставі яких виплачують пенсії.

В Пенсійному фонді нагадали, що переведення пенсійних справ в електронний формат здійснюється в рамках реалізації Пенсійним фондом України проекту "Е-пенсія".

Нагадаємо, новий сервіс у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (Е-пенсія) повноцінно запрацює в Україні з 17 жовтня 2019 року.

Також повідомлялося, що в Україні буде щорічно підвищуватися пенсійний вік, у зв'язку з чим кількість одержувачів пенсій в Україні буде ставати все менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ