Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон "Про функціонування української мови як державної" на пленарному засіданні парламенту сьогодні, 14 травня, після того, як парламент відхилив чотири проекти постанов, якими низка нардепів пропонували скасувати результати голосування у другому читанні та в цілому за законопроект № 5670-д про мову.
Під час підписання Андрій Парубій зазначив, що звертається до Апарата Верховної Ради з проханням якомога швидше направити підписаний ним документ до Адміністрації президента, щоб глава держави також підписав цей закон. Сесійна зала українського парламенту зустріла цю заяву оплесками.
Перед цим народні депутати відхилили проекти постанов, якими деякі їхні колеги пропонували відзначити результати голосування за закон і які блокували підписання закону спікером. Жоден з проектів постанов - №5670-д-п, 5670-д-п1, 5670-д-п2, 5670-д-П3, що були внесені депутатами з фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", не набрав 226 мінімально необхідних голосів для того, щоб бути прийнятим і таким чином скасувати результати голосування за мовний закон.
Відхиливши дані постанови, Верховна Рада розблокувала можливість голові українського парламенту підписати закон про мову. Тепер закон має підписати президент України.
Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про українську мову.
Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а “спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності” всупереч Конституції України і встановленій конституційній процедурі “провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу”.