Окупанти заарештували за добу 15 українських моряків

Вчора, 27 листопада, у Київському райсуді Сімферополя обрали запобіжний захід для українських моряків, затриманих при проходженні Керченської протоки.

Окупанти заарештували за добу 15 українських моряків - today.ua

Як зазначалося, судові засідання відбуватимуться у три етапи. Вчора суд розглянув справи 15 з 24 військовополонених. Їм обрали запобіжний захід у вигляді арешту на 2 місяці.

Першим був заарештований 26-річний уродженець Одеської області Володимир Варимеза - старший матрос з рейдового буксира "Яни Капу". Далі суд виніс вирок матросу катера «Нікополь» Сергію Цибізову, старшому матросу катера «Нікополь» Андрію Оприско, моряку Юрію Будзило та старшому матросу «Яни Капу» Віктору Беспальченко. На два місяці заарештували і матроса буксира "Яни Капу" Володимира Терещенка. Сьомого та восьмого підсудних, капітана-лейтенанта Сергія Попова і старшого матроса "Яни Капу" Михайла Власюка, Київський районний суд Сімферополя також заарештував на два місяці.

Також до 25 січня 2019 року у в'язниці перебуватимуть Роман Мокряк, Владислав Костишин, Богдан Головаш і Сергій Чуліба. Суд виніс вирок і трьом пораненим українцям - Андрію Артеменко, Андею Ейдеру та контррозвіднику Служби безпеки України Василю Сороці.

Раніше було опубліковано список імен всіх українських військових моряків, затриманих Росією.

Нагадаємо, українських моряків звинувачують у незаконному перетині кордону за ч. 1 ст. 322 Кримінального кодексу Росії. Після обрання запобіжного заходу для всіх підозрюваних їх справу передадуть до Московського суду.