Окупанти у Керчі перемістили та замаскували затримані українські кораблі

2064
Окупанти у Керчі перемістили та замаскували затримані українські кораблі - today.ua

Російські окупанти у Керчі перемістили українські захоплені кораблі «Нікополь»  і «Бердянськ» ближче до берега та замаскували їх з боку моря російськими військовими катерами.

Туди ж перевезли захоплений біля берегів Криму український буксир «Яни Капу», який супроводжував катера «Нікополь» і «Бердянськ». З берега «Яни Капу» закривають російські військові катери, проте частково видно номер буксира.

Раніше українські катери були розташовані в кінці причальної стінки в акваторії «Генмола» в Керчі, на території, що контролюється прикордонною службою ФСБ Росії. Станом на понеділок 11 лютого, українські судна на колишньому місці були відсутні. Їх накрили маскувальною сіткою та перевезли в інше місце.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь”, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора “Лефортово”, звинувативши у  незаконному перетині кордону за ч. 1 ст. 322 Кримінального кодексу Росії.

Today.ua повідомляв, що всі українські моряки, що утримуються в РФ, назвали себе військовополоненими. Восьмого лютого український омбудсмен Людмила Денісова нарешті отримала відповідь від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо стану здоров’я українських військовополонених моряків. 

загрузка...