Офіційне працевлаштування: роботодавці масово оформлюють найманих працівників

3140
Офіційне працевлаштування: роботодавці масово оформлюють найманих працівників - today.ua
Фото:062.ua

Останні два місяці українські роботодавці масово почали реєструвати найманих працівників. Про це повідомили у прес-службі ДФС.

У вересні цього року роботодавці офіційно оформили працю майже 490 тис. найманих осіб. У жовтні офіційно працевлаштували 644,6 тис. людей, що у 2 рази більше, ніж у серпні. У Державній фіскальній службі зазначили, що така позитивна тенденція є результатом заходів щодо легалізації найманої праці та заробітної плати, які вживаються органами ДФС спільно з Пенсійним фондом України та іншими органами виконавчої влади.

Найбільше найманих осіб працевлаштовано роботодавцями у сфері роздрібної торгівлі, – 78 тис. найманих працівників. На другому місці – сфера громадського харчування, там офіційно зареєстровано 29,3 тис. працівників. На третьому – будівельна сфера, – 18,2 тис. працівників.

Нагадаємо, у вересні Кабмін підготував розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». З 5 жовтня розпочалися масові перевірки по виявленню виплат “сірих” зарплат і неоформлених працівників. За кожного неоформленого співробітника сьогодні передбачається штраф у розмірі 111 690 гривень, а за недопуск перевіряючого співробітника – 372 300 гривень.

Раніше повідомлялося, що штрафи за забруднення навколишнього середовища піднімуть від 10 до 100 разів.

загрузка...