Обираємо дитяче харчування: чого уникати, на що звернути увагу

Автор: Олексій Скубій

Кожні батьки хочуть дати своїй дитині все найкраще. Але як серед сотень товарів у розділі дитячого харчування www.eva.ua знайти те, що буде справді корисним і безпечним для неї? Вибрати бюджетну кашу місцевого виробника чи розрекламованого європейського? Зробити сік самому вдома, купити в магазині чи ліпше просто дати воду? У цій статті ми спробуємо допомогти молодим батькам обрати найкраще харчування для малюка.

Обираємо дитяче харчування: чого уникати, на що звернути увагу  - today.ua

Які бувають види харчування для дітей

Асортимент товарів постійно розширюється, поповнюючись спеціальними кашами для міцного сну, корисними смаколиками та пюре зі смаком страв для дорослих. Утім, основними є 4 категорії.

Молочні суміші

Більшість молочних сумішей є адаптованими та створені для заміни грудного вигодовування з перших днів життя до 1,5–2 років. Вони складаються з жирів, білків, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів у правильній пропорції. Але все ж молоко матері залишається найкращим варіантом для новонародженого і переходити на суміш варто лише тоді, коли природне вигодовування неможливе.

Суміші можуть мати спеціальне призначення: гіпоалергенні — для чутливих дітей, лікувальні — для малюків з кольками, для дітей з малою вагою, зі злаками — для вечірнього вигодовування. Також бувають органічні варіанти з екологічно чистого молока.

Популярні зараз

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Китай може захопити Місяць та оголосити його своєю територією, - NASA

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Обираємо дитяче харчування: чого уникати, на що звернути увагу

Овочеві та фруктові пюре

Перетерті фрукти й овочі стають першим продуктом, яким ласує малюк після 6 місяців молочного харчування. Вони можуть мати різну кількість компонентів і можуть бути доповнені м’ясом або рибою. Яким би не був склад пюре, воно має мати природний неяскравий колір, однорідну консистенцію з осадом на дні та прозорим шаром зверху.

Злакові каші

Каші — ідеальний перехід від молока та пюре до звичайної їжі завдяки неоднорідній консистенції. Вони бувають молочними й безмолочними, а їхньою основою є різноманітні злаки, як-от гречка, овес, кукурудза або ячмінь, які можуть бути доповнені фруктами, безпечними горіхами або овочами. Перша каша малюка повинна мати дуже простий склад з одним компонентом.

Соки

Цей пункт спричиняє багато суперечок серед батьків і педіатрів. Сік містить ті самі поживні елементи, що й пюре, але позбавлений корисної м’якоті, а отже нічого цінного дитині не принесе. Якщо вагаєтеся, чи вводити соки в раціон малюка, прислухайтеся до порад вашого лікаря та не зважайте на позначку виробника «від 4 місяців».

Які компоненти небажані для дітей

Раціон дітей віком до трьох років дуже обмежений. Через високий ризик алергії та проблем з ШКТ з нього треба прибрати деякі горіхи, мед, сіль, цукор, а також будь-яку їжу для дорослих, на зразок ковбас і сосисок. Крім цього, у дитячому харчуванні не може бути таких компонентів:

  • ГМО, консерванти, підсилювачі смаку, стабілізатори;
  • штучні ароматизатори, крім ваніліну, етилваніліну та екстракту ванілі;
  • барвники, зокрема Е102, E104, E110, E122, E124, E129;
  • маргарин, спред і пальмовий стеарин;
  • олія з кунжуту та бавовни, прянощі й спеції;
  • м’ясо механічного обвалювання, шкура свині, гідратований білок солі;
  • придонна та ставкова риба;
  • повторно заморожене м’ясо тварин і риби;
  • складники з вмістом пестицидів і важких металів.

До цього списку слід додати речовини, на які ваша дитина реагує висипом, розладом шлунка або погіршенням самопочуття.

Обираємо дитяче харчування: чого уникати, на що звернути увагу

На що звернути увагу під час покупки

Під час покупки дитячого харчування безпосередньо у магазині треба взяти товар до рук і ретельно оглянути його. Обов’язково потрібно перевірити такі пункти.

Вікова категорія

Кожен продукт призначений для дітей певного віку, а тому має унікальний склад і спеціальну формулу, адаптовану під конкретний період розвитку. Підібрати кашу чи молочну суміш під вік вашого маляти допоможуть цифри:

  • 0 — перші дні життя або харчування дітей з недостатньою масою тіла;
  • 1 — від народження до 6 місяців;
  • 2 — від 6 місяців до року;
  • 3 — від 1 року.

Пакування

Пакет з кашею має бути герметично запакованим, не пропускати повітря, але й не бути дуже здутим. Він має бути непрозорим або фольгованим. Пюре мають бути поміщенні у скляні баночки з увігнутим клапаном кришечки, який видасть характерний звук під час першого відкривання. Найкраще паковання для соку — тетрапак або скло.

Склад

Крім заборонених компонентів, перевірте склад продукту на алергени, до яких чутлива ваша дитина. Обов’язково звертайте увагу на примітки про можливі залишки, якщо ваш малюк схильних до алергії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Позначки

Щоб впевнитись у високій якості дитячих товарів, знайдіть напис «Схвалено МОЗ України для харчування дітей». Також можете віддати перевагу продуктам, безпечність яких підтверджена міжнародними сертифікатами.

Найкращий і найбезпечніший спосіб вибору харчування — консультація в педіатра вашої дитини. Він підбере продукти відповідно до особливостей організму та розвитку малюка, а також зможе рекомендувати перевірених виробників.