Today.ua

Облава на призовників: як знаходять тих, хто ухиляється від служби

З 1 жовтня в Україні почався осінній призов на строкову воєнну службу, який триватиме до 30 грудня.

У зв'язку з тим, що на строкову службу призвано менше призовників, ніж заплановано, працівники військкоматів влаштовують облави та їдуть навіть до інших областей по своїх ухилянтів-призовників. Їх відловлюють на базарах, вокзалах та автобусних зупинках, та відразу везуть до військкомату. До тих, хто намагається втікти, застосовують силу.

Частина військових експертів такі дії силовиків називають допустимими та наголошують, що якщо потенційний призовник самостійно не прийшлов до військкомату під час призову, він порушив закон.

"Люди, які намагаються уникнути – їх потрібно засуджувати. Він повинен був стати на облік", - каже Ігор Козій.

Інші фахівці зазначають, що держава недостатньо проводить патріотично-виховної роботи.

"Одне єдине гасло, котрим намагаються заспокоїти батьків: не будуть задіяні в ООС. Але при цьому вони можуть бути залучені до якихось робіт із забезпечення", - коментує експерт із безпеки Сергій Шабовта.

Родичів молодиків, яких насильно відловили на вулиці та відвезли до військкомату, обурює зневажливе ставлення до юнаків.

Нагадаємо, термін служби для призовників без вищої освіти складає 18 місяців. Спеціалісти та магістри служать дещо менше — 12 місяців. На строкову службу призивають чоловіків віком від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

Як повідомлялося, порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу тягнуть за собою накладення штрафу від 85 до 119 гривень. За повторне порушення протягом року штраф буде вище – від 170 до 255 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ