Нова очільниця Міносвіти обіцяє істотне збільшення зарплат вчителям до 2023 року

Новий міністр освіти і науки Ганна Новосад розповіла про інновації у сфері освіти. Зокрема, в ефірі українського телеканалу вона зазначила, що до 2023 року в Україні плануються істотні підвищення зарплат вчителям.

Нова очільниця Міносвіти обіцяє істотне збільшення зарплат вчителям до 2023 року - today.ua

Новосад зазначила, що в цілому підтримує реформи своєї попередниці Лілії Гриневич, яка обіймала посаду міністра освіти і науки з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року.

Новий міністр залишила 12-річне навчання для дітей, які пішли в школу минулого року. При цьому вона зазначила, що справа не в кількості років, а в якості навчання.

Також Новосад розповіла про зарплати вчителям. Вона зазначила, що Міносвіти має виконувати норми законів про навчання, які припускають до 2023 року істотне збільшення зарплати.

В даний час, за словами Новосад, Міністерство освіти та Міністерство фінансів працюють над методами, як можна змінити систему оплати праці викладачів, що дозволить їм отримувати більшу зарплату. Ці питання вона також збирається обговорити з президентом і прем'єр-міністром України.

Вона також зазначила, що є категорія викладачів, які зараз отримують менше всіх, це стосується в першу чергу вихователів дитячих садків. Тому буде переглядатися тарифна сітка вчителів, яка дозволить зробити "адекватний" оклад заробітної плати. Це ті питання, над якими, за словами нового міністра, відомство хоче працювати разом з Мінфіном і Міністерством регіонального розвитку.

Нагадаємо, раніше член політичної ради ВО “Свобода”, доктор філологічних наук Ірина Фаріон "рознесла" нового міністра освіти Ганну Новосад, яка в одному дописі на Facebook зробила 9 помилок. Фаріон внесла виправлення у публікацію новообраної глави МОН та розмістила на своїй сторінці два варіанти тексту - з помилками та без помилок.