Названо церкви, які не визнають главу ПЦУ Епіфанія

15914
Названо церкви, які не визнають главу ПЦУ Епіфанія - today.ua
Фото: bbc.com

Архієпископ Вселенського патріархату Даниїл Памфільський заявив, що деякі автокефальні церкви Вселенського православ’я якийсь час не визнаватимуть автокефалію Православної церкви України (ПЦУ).

“Російська православна церква відмовляється визнавати, це зрозуміло. Сербська, Польська та Антіохійська церква – ось ці три структури, для яких потрібен час, щоб опрацювати визнання Православної церкви України”, – говорить Даниїл Памфільський.

Архієпископ пояснив це залежністю цих церков від Москви.

“Думаю, це питання місяців. Владика Епіфаній вже надіслав мирні грамоти – свої представницькі грамоти, які повідомляють про його обрання…” – додав архіеппіскоп.

Протягом півтора місяця ПЦУ можуть визнати Румунська православна церква, Православна церква Еллади та Православна церква Кіпру.

“Думаю, це займе місяць-півтора. Теперішні грецькі церкви та румуни будуть одними з перших, а далі вже процес піде”, – підкреслив архієпископ.

Також наголошується, що Вселенський патріархат не буде застосовувати санкції по відношенню до тих церквам, які будуть зволікати з визнанням Православної церкви України.

Нагадаємо, 5 січня у Стамбулі відбулося підписання Томоса про автокефаліюПравославної церкви України, а 6 січня грамоту про автокефалію урочисто вручили митрополиту Епіфанію.

Як повідомлялося, 7 січня навколо Софії Київської вишикувалась велика черга бажаючих подивитися та сфотографувати Томос.

загрузка...