За даними щорічного аналізу ризиків Європейського агентства кордонів і берегової охорони (Frontex), кількість відмов громадянам України у в'їзді до країни ЄС і Шенгену в 2018 році зросло на 55 відсотків (57 593 випадки у порівнянні з 37 114 випадками у 2017 році).
Зростання кількості відмов у в'їзді - неприємна тенденція, відзначили в організації, адже зростання цього показника на 50% (наприклад, протягом двох місяців до аналогічного періоду минулого року) є формальним критерієм, грунтуючись на якому, Єврокомісія або країна-член ЄС можуть запустити механізм призупинення безвізових режимів. Однак ця тенденція, по крайней мере, поки не є критичною з урахуванням контексту і масштабу пересування людей між Україною та ЄС, підкреслюють фахівці.
Абсолютна більшість відмов українцям - близько 53 тисяч - мали місце на наземному кордоні. Так, за даними польської прикордонної служби, тільки на українсько-польському кордоні в 2018 році відмовили у в'їзді понад 46 тис. громадянам України.
Як стверджують фахівці громадської організації "Європа без бар'єрів", двома головними причинами відмов українцям є брак документів, що обгрунтовують мету поїздки і умови перебування, а також відсутність достатніх коштів для існування.
Також серед поширених причин - відсутність діючої візи або дозволу на проживання, відсутність невикористаних днів в рамках 180-денного періоду, наявність запису щодо особи в Шенгенській інформаційній системі.
Нагадаємо, останнім часом почастішали випадки недопуску до Ізраїлю українців. Посол назвав причини.