Названа причина подорожчання доллара

Названа причина подорожчання доллара - today.ua
Фото: Reuters
Loading...

Курс долара постійно збільшується. У середу, 24 жовтня, міжбанк закрився в рамках 28,26-28,28 грн/$.

Причина подорожчання валюти — виплати Держказначейства по ПДВ. Наразі пройшло два платежі: на 198 млн грн і на 412 млн грн. Але експортери вже продають лише обов’язкові до продажу 50% виручки. Купують долар найактивніше ті, хто закуповує бензин і дизель.

Натомість фінансисти постійно нагадують, що головних виплат по ПДВ бізнес ще не дочекався: Держказначейство щомісяця відшкодовує з податку в середньому по 7-9 млрд грн.

Наразі залишки банків на коррахунках в НБУ зменшилися на 1,32 млрд грн. А обсяг ліквідності, мобілізованою регулятором через депозитні сертифікати, виріс на 1,37 млрд грн.

Такі дії дозволяють стримувати подорожчання готівкового долара.

Максимальна ціна "американця" піднялася на 10 копійок, і досягла 28,40 грн/$. Викуповували валюту у громадян в рамках 27,35-28,23 грн/$.

Банкіри й надалі чекають великих виплат по ПДВ: по 2-4 млрд грн за раз. Тому, налаштовуються на подальше подорожчання долара.

Якщо під час монетарного комітету НБУ підвищить розмір своєї облікової ставки, це може порушити плани по підвищенню курсу приблизно на 60%.

Нагадаємо, українцям пообіцяли 30,3 грн за долар до кінця 2019 року.

ТОП-5 порід собак, які люблять плавати у воді
Не всі породи собак народилися природженими плавцями. Деякі з них, як і кішки, від крапель води будуть тікати і ховатися, а ось деякі породи відчувають...
Lifecell потролив Vodafone за спробу повторити їх акцію
Lifecell потролив свого конкурента – мобільного оператора Vodafone – нібито за спробу повторити їхню акцію. Про це повідомляється на сторінці Facebook Lifecell. У соціальних мережах...
“Це просто бомба!”: Олег Винник зробив відверте зізнання
Олег Винник у перерві між зйомками новорічного шоу, яке покажуть на телеканалі “Україна” 31 грудня, відверто зізнався про стрес, який йому довелося зазнати в Новорічну...
Гороскоп на 11 грудня від Павла Глоби: трьох представників знаків Зодіаку сьогодні чекають фінансові втрати
Живіть за вільним графіком, нічого не плануйте. Але не варто усамітнюватися надовго в собі, пам’ятайте про те, що у вас є ще важливі справи до...