НАЗК знайшло більше 200 порушень у фінансових звітах політпартій

НАЗК знайшло більше 200 порушень у фінансових звітах політпартій - today.ua

За ІІІ квартал 2018 року 276 політичних партій подали до Національного агентства запобігання корупції відповідні звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. За цими звітами складено 221 адміністративний протокол. Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

172 протоколи подані за статтею 212-15 КУпАП, тобто порушення встановленого порядку надання або отримання внеску на підтримку партії. 47 - за статтею 212-21 КУпАП – порушення встановленого порядку або строків подання звіту та 2 протоколи складені за невиконання вимог Нацагентства, згідно зі статтею 188-46 КУпАП.

За словами координатору напряму запобігання політичній корупції Наталії Корчак, це не остаточні цифри, оскільки робота над складанням адміністративних протоколів триває.

За її словами, найбільша кількість правопорушень – це порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії.

"Відповідно, адміністративні протоколи складені на внескодавців партії", – повідомила член НАЗК.

Парламентська партія «ВО «Батьківщина» отримала найбільше внесків на фінансування статутної діяльності у ІІІ кварталі. Серед позапарламентських партій найбільше внесків зробили прихильники на підтримку партії «Основа».

[gallery size="full" td_select_gallery_slide="slide" ids="42495,42496,42497,42498,42499,42500,42501,42502,42503"]

Серед партій, які отримують державне фінансування, тільки «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Опозиційний блок» витрачали кошти на утримання місцевих осередків.

Безумовним лідером за витратами на пропагандистську діяльність у ІІІ кварталі стала партія «ВО «Батьківщина». Серед позапарламентських партій найбільше на пропагандистську діяльність витратили у партії «Основа».

Нагадаємо, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло помилки у всіх поданих деклараціях кандидатів у президенти.

Україна - країна можливостей: скандально відомий Вадим Тітушко став віце-президентом
Вадим Тітушко, чиє ім'я давно стало в Україні прозивним, отримав високу посаду в світі вітчизняного спорту. Його призначили віце-президентом Українськ...
Не робіть це в другій половині серпня: астрологічний прогноз на кінець літа 2020
Серпень закладає події, які будуть з вами відбуватися до кінця поточного року. З цієї причини, астрологи попереджають, якщо ви хочете дожити до Нового...
Чому мовчить Зеленський з приводу подій в Білорусі: «це моральне дно»
Український політолог Андрій Смолій обурений бездіяльністю президента України. Поки Білорусь проходить через ті ж випробування, які в 2013-2014-му рок...
У Дніпрі 9-річний хлопчик скоїв ДТП і втік, залишивши збитого велосипедиста
У Дніпрі сталася “дитяча“ ДТП із тривожними і зовсім «не дитячими“ наслідками. Про те, що трапилось, повідомила прес-служба патрульної поліції Дніпроп...
COVID-19 здасться нешкідливою дрібницею: де в Україні виявлена сибірська виразка
Найнебезпечніше захворювання, що передається від людини до людини, вперше зафіксовано в Одеській області. У МОЗ підтвердили, що людина захворіла на си...